امروز: چهارشنبه 01 بهمن 1399 برابر با 20 ژانویه 2021

  • /images/banners/Special.png
چرا شهرداری منطقه یک رشت رویه واحدی برای تخلفات ساختمانی ندارد؟/ اعتراف پورناصرانی به برخورد سلیقه ای شهردار با ساختمان دانا!

  • شنبه, 01 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در پی انتشار اخباری مبنی بر مدیریت سلیقه ای یکی از مدیران مناطق حساس شهرداری رشت که بازتابهای گسترده ای را در بر داشت . اینبار موضوع پایان کار ساختمانها مورد بررسی قرار گرفت که بر همین اساس این مدیر میانی به ضعف مدیریتی شهرداری در این خصوص اعتراف کرد.

بنا بر این گزارش ، اخیرا شاهد نصب بنرهای سر به فلک کشیده شهرداری در نقاط مختلف شهر رشت هستیم که علاوه بر اینکه ابهامات زیادی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است موجبات ضرر و زیان مادی و معنوی صاحبان مشاغل و مالکان  نیز شده است . فارغ از اینکه این اقدام شهرداری منطقه یک چه تبعاتی را می تواند در رزومه کاری یک مدیر به دنبال داشته باشد نکته حائز اهمیت عدم رعایت عدالت در مواجه با بدهکاران ساختمانی می باشد . چنانچه که معلوم است متاسفانه شهرداری منطقه یک رویه واحدی را برای این موضوع در پیش نگرفته و به صورت منفعلانه و سلیقه ای در حال برافراشتن پرچم کینه توزی و سلب آرامش شهروندان شده است .

از نکات قابل تامل اینکه ساکنین برخی از واحدهای ساختمانی در منطقه یک شهرداری رشت ، زمانی از تخلفات ساختمانی واحد مسکونی خود مطلع شده اند که هنگان ورود و خروج از منزل شاهد مسدود شدن راه عبوری ساختمان خود بوده اند و این نکته علاوه بر آسیب های اجتماعی ، موجبات افزایش جرم و درگیری در محل را درپی داشته است که شهرداری منطقه یک باید در این خصوص و عواقب ناشی از آن پاسخگو باشد .

حال سوال اینجاست آیا تاکنون نمونه مینیاتوری این راه غیر عقلانی را آنهم بعد از اسکان شهروندان در یک ساختمان در سراسر کشور داشته ایم؟!

آیا ضرر و زیان شهروندان در بروز چنین رفتارهایی را مالکان پرداخت خواهند کرد یا شهرداری منطقه یک رشت؟

چرا و به چه علت از تخلفات ساختمانی واحد های مذکور در زمان ساخت جلوگیری به عمل نیامد؟ 

آیا صرف اینکه  منابع مالی شهرداری منطقه یک به تخلفات پیوند خورده باید به یکباره به فکر مطالبه گری به شکل انتحاری باشید؟

آیا بهتر نیست برنامه های شهرداری منطقه بر پایه درآمدهای پایدار تنظیم شود که این چنین در بزنگاههای ضعف مالی شهرداری ، مجبور به ساختار شکنی و ریختن آبروی شهروندان نشوید ؟

آیا این اقتدار مصنوعی و بنری شهرداری منطقه یک می تواند در رونق ساخت و ساز که به عنوان یکی از مولفه های درآمدی مدیریت شهری محسوب میگردد ، ایفای نقش کند؟

آیا این اقتدار بنری برای همگان یکسان است یا .... ؟

در ادامه بخشی از تخلفات یکی از ساختمانهای پرحاشیه شهرداری منطقه یک که با حواشی زیادی همراه بود را با هم مرور میکنیم و واکنش شهردار منطقه یک را خواهیم خواند:

پورناصرانی در یکی از مصاحبه های خود این چنین بیان کرد: در خصوص پرونده ساختمان دانا  آقای... که سوال جلسه علنی شورای شهر بود باید عنوان کنم که قیمت آن یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان بوده که ۱۶ میلیارد ریال درخواست تهاتر به شهرداری رشت ارایه داده است. وی افزود: برای ارزیابی ملک این مبلغ به کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع داده شد و آقای رحمت موسی پور کارشناس دادگستری ارزیابی مبلغ بالغ بر ۷۱ میلیارد ریال را برآورد کرده و به شهرداری اعلام کرد. وی با بیان اینکه ساختمان دانا در پل بوسار برای دریافت پروانه به شهرداری مراجعه کردند، بیان کرد: بابت تخلف های ساختمانی مبلغ ۴ میلیارد ریال به شهرداری پرداخت می کردند و این ساختمان متعلق به شرکت عمران و مسکن شمال است که زیر مجموعه بنیاد مستضعفان می باشد.

پور ناصرانی ادامه می دهد : شهرداری بدون اذن مالک زمین حریم رودخانه را برای احداث ترمینال هشت پر مبادرت کرد که دوستان عنوان می کردند که در محاکم قضایی بر علیه شهرداری شکایت می کنیم و این مبلغ از شرکت عمران مسکن شمال به صورت تهاتر دریافت شود که آقای شهردار نپذیرفتند.

حال به هر دلیل و به هر نحو که بوده شهرداری در صدور پایان کار مجتمع دانا آن کاری که با سایر بدهکاران می کرد را نکرد.

به زودی گزارشی تفصیلی از رفتار شهرداری منطقه یک با پرونده های تخلف ساختمانی و بازتاب آن در سطح جامعه منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 11659

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی