امروز: یکشنبه 04 اسفند 1398 برابر با 22 فوریه 2020

مردم سراوان پیشمرگ مردم رشت شده اند/ سبزه میدان رشت تبدیل شده است به سنگ میدان!

  • یکشنبه, 02 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، ما از سال اول شورا برای وضعیت سراوان بودجه در نظر گرفتیم که متاسفانه بودجه برای پیاده راه سازی و سنگفرش کردن در نظر گرفته شد، ما به مردم سراوان حق می دهیم و معتقدیم که آنها پیشمرگ جمعیت رشت شده اند

پس از صحبت های روز گذشته نماینده ی معظم ولی فقیه آیت الله قربانی از وضعیت زباله های سراوان و اعتراضات مردمی نسبت به انباشت زباله در آن، محمدرفیعی نوده ضمن تشکر از توجه ویژه ی ایشان و همچنین استاندار گیلان به وضعیت زباله در سراوان و گوش زد این موضوع به شهرداری رشت گفت: ما بارها در شورا صحبت کردیم که شهردار رشت و مدیران شهری موضوع سراوان را انجام دهند که در نهایت امروز این موضوع منجر به اعتراض نماینده ی ولی فقیه و استاندار گیلان شده است.

وی ادامه داد: ما از سال اول شورا برای وضعیت سراوان بودجه در نظر گرفتیم که متاسفانه بودجه برای پیاده راه سازی و سنگفرش کردن در نظر گرفته شد، ما به مردم سراوان حق می دهیم و معتقدیم که آنها پیشمرگ جمعیت رشت شده اند اما حقیقت آن است که ورود شیرابه های زباله های سراوان به رودخانه های رشت باعث ضرر به مردم رشت شده است، شیرابه ی زباله هایی که وارد آب می شود باعث آمار بالای سرطان معده است، اهالی رشت باید دست در دست یکدیگر دهند زیرا تنها سراوانی ها نیستند که با بوی نامطبوع و مشکلات زباله و شیرآبه دست و پنجه نرم می کنند و آنها نیز در این خصوص متضرر می شوند.

وی ادامه داد: شورای شهر بودجه را پیش بینی کرده، بودجه را نیز داده است اما شهردار رشت متاسفانه بدون توجه به بودجه های مصوب و پیش بینی شده، هر بار لایحه ای می دهد و کل بودجه را تغییر می دهد! پول ها جابه جا می شوند و به زخم سنگفرش های شهر زده می شود!

رفیعی نوده تاکید کرد: سبزه میدان تبدیل شده است به سنگ میدان! آقای شهردار، اگر علاقه به پیاده راه سازی دارید مسئله ای نیست، اما اول مشکل سراوان را حل می کردید بعد اگر پولی اضافه می آمد برای جای دیگری از آن استفاده می شد. برای مثل پس از رفع مشکل سراوان می آمدید پارک های حاشیه ی رودخانه ها را می ساختید که مردم دل و دماغ استفاده از آن را داشته باشند. شش ماهه دوم سال به دلیل بارندگی، پارک مورد استفاده چندان مورد استفاده قرار نمی گیرد، شش ماه اول نیز که هوا خوب است بوی نامطبوع رودخانه ها موجب می شود که مردم برای استفاده از آن تمایلی نداشته باشند.

رئیس سال سوم شورای شهر رشت تصریح کرد: ما اصرار کردیم که در انجام کارها اولویت بندی شود، شهردار رشت آمدند جدول دادند و اولویت ها را نوشتند و گفتند به صورت شش ماهه و یک ساله این کارها را انجام می دهند اما زمانی که بودجه تفکیک شد پشت گوش انداختن ها نیز آغاز شد و آقای شهردار به قول هایشان عمل نکردند.

رفیعی در پایان تاکید کرد: آنهایی که شب قبل از استیضاح شهردار رشت در فضای مجازی و تلگرام و اینستاگرام بسیج شده بودند و میگفتند برای انجام و تکمیل شدن پروژه ها به شهردار فرصت داده شود امروز کجایند؟ آیا امروز مشکل مردم سراوان را نیز می بینند؟!خزر بر خط

انتهای پیام/083458

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 11668

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی