امروز: یکشنبه 11 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

  • /images/banners/Special.png
عدم پاسخگویی شهردار را به پای کمیسیون عمران نزنید / حمایت از تیم های ورزشی نباید به اسم فرد مصادره شود/شهرداری رشت بیش از صد میلیارد تومان بدهی دارد

  • یکشنبه, 16 آبان 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، جلسه علنی شورای شهر رشت همانند جلسات گذشته اینبار با تاخیر یکساعته برگزار شد و گویا این تاخیرها جزء سین جلسات در شورای شهر رشت می باشد جلساتی که در آن هیچ ارزشی برای زمان و وقت اصحاب رسانه قائل نشده ...

جلسه علنی شورای شهر رشت همانند جلسات گذشته اینبار با تاخیر یکساعته برگزار شد و گویا این تاخیرها جزء سین جلسات در شورای شهر رشت می باشد جلساتی که در آن هیچ ارزشی برای زمان و وقت اصحاب رسانه قائل نشده ودر واقع می توان گفت: مدیریت زمان واژه ای نا آشنا برای مدیران پارلمان شهری ما می باشد که این بار گلایه یکی از پیشکسوتان اصحاب رسانه را در پی داشت.

یکصدو شصت و چهارمین جلسه شورای شهر رشت با ریاست نیکومنش نودهی با تسلیت به مناسبت درگذشت استاد فریدون نوزاد و حجت الاسلام جعفر شجونی و تسلیت به جامعه روحانیت آغاز شد.

* اعضای شورا این عدم پاسخگویی از طرف شهردار را به پای کم کاری کمیسیون عمران لحاظ نکنند

رجبی ویسرودی به عنوان ناطق پیش از دستور با اشاره به اینکه تاکنون چندین بار و طی چند نامه از شهردار درخواست شد که گزارشی از مناقصات به جهت شفاف سازی برای اعضای شورا ارائه دهد افزود: پس از ارسال چهارمین نامه نیز هیچگونه پاسخی از شهرداری دریافت نشد لذا امید آن میرود که اعضای شورا این عدم پاسخگویی از طرف شهردار را به پای کم کاری کمیسیون عمران لحاظ نکنند.

وی افزود: متاسفانه سکوت برخی از اعضای شورا به واسطه مسائل جزیی سبب شد که شهردار هیچ پاسخی را به اعضای شورا ندهد .

رجبی ویسرودی اذعان داشت: من هیچگونه مخالفتی با شهردار نداشته بلکه قانونگذار اختیار حق نظارت را به ما داده و بنده از هم از ریاست شورا خواهشمندم پیرو نامه های قبلی نامه ای دیگر به جهت پاسخگویی شهردار در خصوص شفاف سازی مناقصات شهرداری به شورا زده شود تا ما نیز بتوانیم در این راستا پاسخگوی مردم باشم.

وی در پایان افزود: اختلاف نظر بین اعضای شورا نباید دلیل بر این باشد که شهردار از وظایف قانونی خود چشم پوشی کرده و پاسخگوی اعضای شورا نباشد.

حمایت از تیم های ورزشی نباید به اسم فرد مصادره شود

عضو دیگر شورای شهر رشت به عنوان ناطق دوم با اشاره به مصاحبه عضوی از شورا در خصوص اینکه ما در زمان پروژه پیاده راه سکوت اختیار نمودیم افزود: در زمان ایجاد پیاده راه ما سکوت نکرده و شاید بیشرین وقت را برای این پروژه در کمیسیون عمران اختصاص دادم و هز زمان که به بیان تخلفات این پروژه در زمان اجرای آن پرداختیم صحبت از این شد که صحن شورا دادگاه نیست و این مسائل باید توسط مراجع قضایی مورد بررسی قرار گیرد

رفیعی نوده با اشاره به برگزاری جلسات خارج از شورا توسط اعضا اظهار داشت: حضور اعضای شورا در جلسات خارج از شورا باید به نمایندگی از 15 نفر اعضا بوده و جنبه تبلیغاتی برای فرد نداشته باشد .

وی با اشاره به شرکت اعضا در کانون هواداران داماش افزود: حمایت از تیم های ورزشی نباید به اسم فرد مصادره شود زیرا حمایت از قهرمانان و هر نوع کمک به تیم های ورزشی از طرف جمیع اعضا بوده و باید 8 رای از 15 رای شورا را به همراه داشته باشد.

وی در پایان خواستار تعدد جلسات شورا در هفته شد و اذعان داشت: مشکلات و آشفتگی شهر به حدی می باشد که برگزاری جلسات دو ساعته نمیتوان شهر را اداره کرد.

در ادامه جلسه رییس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای شهر رشت با ارائه گزارشی از عملکرد سه ساله کمیسیون پرداخت

انتصابات و نگاه ها بر مبنای لج و لجبازی نباشد بلکه انتصابات بر مبنای شایسته سالاری صورت گیرد

علوی در ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت در گذشت مهندس کاوه گر از مدیران اسبق شهرداری اظهار داشت: تعداد عزیزان باسابقه در مجموعه شهرداری انگشت شمار است که بدوا مورد بی مهری قرار گرفته اند لذا شهردار محترم باید موجبات تلطیف چنین فضایی را فراهم نماید تا انتصابات و نگاه ها بر مبنای لج و لجبازی نباشد بلکه انتصابات بر مبنای شایسته سالاری صورت گیرد.

وی افزود: کمیسیون برنامه بودجه در بدو فعالیت خود تغییرات در شهر رشت را منوط به اصلاح درون سازمانی داد

علوی افزود: اتفاقی که به شهر رشت کمک کرد تغییری بود که در نظام بودجه ریزی شهرداری در سال 94 رخ داد و بودجه شهرداری از 200 میلیارد به 600 میلیارد توان بسته شد و شیوه بودجه بندی نقد و غیر نقد در شهرداری رشت شروع به کار کرد و امروز بعد از یکسال و نیم با وجود اشکالات مختصری در حوزه مناطق به خوبی در حال انجام است.

وی با اشاره به عملکرد کمیسیون افزود: تعرفه بندی های شهرداری و حمایت وارد نظام بودجه ریزی شد و این تعرفه بندی ها از سوی بسیاری از کسبه مورد انتقاد بود و رشد آن هم بر اساس یک شیب مناسب و بر طبق نظام پرداخت مناسب صورت گرفت.
علوی افزود: طرح امور مجامع حسابرسی داخلی و خروجی آن سبب شده که بسیاری از حسابرسی ها توسط خود همکاران شهرداری به درستی انجام شود.
عضو شورای شهر رشت خاطر نشان کرد: ایجاد شرایط تشویقی برای سرمایه گذاران از نکات قابل توجه فعالیت های کمیسیون برنامه و بودجه است که با گذاشتن شرایط بخشودگی عوارض و … انجام شد.
وی در زمینه بودجه شهر رشت گفت: در بودجه سال 95 ،220 میلیارد تومان فروش اموال و 86 میلیارد تومان حوزه های سرمایه گذاری داریم و متاسفانه شهرداری تعلل و تاخیر دارد، البته ۱۷۴میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری در سال ۹۵ تاکنون محقق شده است که 118 میلیارد از آن نقد و مابقی غیر نقد می باشد.

علوی در خصوص در آمدهای مناطق افزود: منطقه یک با توجه به اینکه از اوایل امسال در ارتقاء سیستم دچار تعلل شده بود و اساسا از منابع در آمدی عقب افتاده است توانست تحقق بودجه خود را به منفی 20 درصد برساند و امید می رود تا پایان سال بودجه سال 95 آن تحقق یابد.

در منطقه دو متاسفانه از لحاظ درامدها عقب هستیم منفی 46 درصد و در منطقه سه با توجه به ارزش منطقه ای و توان مالی ان منطقه نسبتا از وضعیت خوبی برخوردار است یعنی منفی 40 درصد و منطقه چهار منفی 50 درصد و اما منطقه 5 به عنوان ضعیف ترین منطقه منفی 66 درصد که برای منطقه بسیار بد و نشان دهنده این است که در بسیاری از حوزه ها مغفول مانده و در این راستا شهردار منطقه پنج بایدنسبت به این مسایل پاسخگو باشد.

علوی با بیان اینکه در حوزه بدهکاری ها شهرداری رشت بیش از صد میلیارد تومان بدهی دارد گفت: شهرداری باید بر اساس پروژه هایی که دارد این بدهی را جبران کند.

الزام شهرداری رشت برای تهیه سند جامع گردشگری مبتنی بر شهر خلاق خوراک

علوی در ادامه اظهار داشت: کمیسیون برنامه و بودجه پا را از برنامه های شهرداری فراتر گذاشته و طی جلسه ای با انجمن دفاتر کاریابی قرار بر این شد تا از ظرفیت های آنان در حوزه های اشتغالزایی با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری، بهزیستی و کمیته امداد استفاده شود و عن قریب طرح آن به شورا ارائه خواهد شد.

وی همچنین افزود: طرحی با عنوان مرکز خلاقیت و برگزاری جلسات اتاق خلاقیت در محلات مورد بررسی  می باشد و رشت پس از تهران دومین شهری است که چنین طرحی را به مرحله اجرا در می آورد.

امیر حسین علوی در پایان افزود: الزام شهرداری رشت برای تهیه سند جامع گردشگری مبتنی بر شهر خلاق خوراک از دستاوردهای مهم این فعالیت خواهد بود.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 11852

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی