امروز: پنج شنبه 21 آذر 1398 برابر با 12 دسامبر 2019

رسانه ها نقش مهمی در آگاهی رسانی جریان های تکفیری دارند

  • سه شنبه, 23 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس ، جلسه ی آموزشی " آشنایی با فرق و مذاهب و نقش رسانه ها در تبیین موضوع " با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و جمع کثیری از اصحاب رسانه در سالن دکتر رحمدل مجتمع خاتم الانبیاء رشت برگزار گردید .

دکتر فیروز فاضلی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن هفته ی وحدت و لزوم اتحاد و همدلی بین مسلمانان اظهار داشت : دین مبین اسلام تاکیدات فراوانی به مساله خداشناسی و تفکر در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی انسانها دارد و دستورالعملهای زیادی در همین خصوص در کتب دینی و احادیث و روایات ذکر شده است .

وی افزود : در کتبی که به زبان عربی نگاشته شده است در زمینه ی فرق و مذاهب ، نکات و موارد خوبی به تفسیر بیان شده و این کتابها مبنای رجوع اندیشمندان و متفکران هستند .

دکتر فاضلی با اشاره به اینکه در طول تاریخ ، مذاهب به صورت فرقه های گوناگونی ظهور یافتند گفت : مباحث کلامی در دورانهای مختلف جای خود را به پدیده ها و فرق نوظهور دادند که عدله و استدلال آنها بر پایه ی تفکرات خاصی است .

وی تصریح نمود : رسانه ها نقش بسیار مهمی در آگاهی رسانی در مورد فرق مختلف و وجود جریان های فکری تکفیری و افراطی دارند و باید در این زمینه از خود هوشیاری بخرج دهند .

در ادامه ی این جلسه ی آموزشی ، عارفی، استاد حوزه با بیان این مطلب که باید جریانهای فکری را در حوزه های اعتقادی ، فقهی و کلامی شناسایی کنیم ، اذعان داشت : پایه و اساس اینگونه تفکرات باید شناسایی شود تا بتوان به درستی در مقابل نفوذ این جریانها ایستاد .

وی با تاکید بر اینکه دشمنان همواره سعی در ارایه شکل جدیدی از جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و اعتقادی هستند گفت : رسانه‌ها می تواند نقش بسیار بسزایی را در اطلاع رسانی به جامعه داشته و در انعکاس مطالب نکات ریزو جزییات را مدنظر قرار دهند .

عارفی افزود : بیان جزییات یک موضوع می تواند برداشت های منفی را در خصوص انعکاس یک موضوع مرتفع سازد و بر دغدغه های ایجاد شده فائق آید .

این استاد حوزه با اشاره به وجود جریات تکفیری در جوامع اسلامی عنوان کرد جریانهای تکفیری و افراطی باعث خدشه دار شدن چهره ی اسلام ناب است و متاسفانه این جریان در میان اهل سنت به شدت رواج یافته و در شیعه نیز تا حدودی در حال رسوخ کردن است.

ویتاکید کرد : کشور ما در منطقه ی متلاطم از جهان قرار گرفته که کشورهای همسایه با جنگ های داخلی فرقه ای مواجه هستند اما در چنین شرایطی ایران اسلامی با رهبری خردمندانه ی مقام معظم رهبری امنیت و ثبات خود را حفظ کرده است .

انتهای پیام/083463

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1219

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی