امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

جامعه نیازمند شناخت دقیق ظرفیت های افراد ناتوان جسمی است

  • چهارشنبه, 24 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست اداره امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر وجود ظرفیت های بسیار در افراد ناتوانی جسمی گفت : نیاز امروز جامعه شناخت دقیق از توانمندی های این افراد است.

یونس رنجکش در بازدید از دفتر انجمن مددجویی خدماتی فرهنگی و رفاهی معلولین بینایی گیلان افزود: موسساتی که در حمایت از اینگونه افراد مددجو فعالیت دارند باید به سمت معرفی توانمندی های این افراد بروند.

به گفته وی،بسیاری از افرادی که از نقض عضو برخوردارند دارای خلاقیت های بسیاری هستند که باید با مهارت آموزی به آنان زمینه های بهره وری بهتر از خدمات آنان در جامعه را فراهم کرد.

وی افزود: نباید به افراد مددجو تنها به عنوان مستمری بگیر نگاه کرد بلکه می بایست با توانمند سازی آنان فرصت زندگی بهتر مانند سایر بخش های جامعه را برایشان فراهم و جامعه را نیز از خدمات آنان بهره مند کرد.

وی یادآور شد : وجود موسساتی اینچنین که از مدیریتی از جنس آنان برخوردار است نشان می دهد که شایستگی هایی در این افراد وجود دارد که باید ابتدا شناخته و سپس با افزایش مهارت هایشان به جامعه شناسانده شوند.

دبیر هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد گیلان گفت: آنچه که بیش از همه باید در جامعه به آن توجه کرد حفظ منزلت افراد نیازمند و دارای مشکلات جسمی و نقص عضو است که این مهم با فرهنگ سازی بایدتحقق یابد.

رنجکش با اعلام آمادگی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در حمایت از برنامه های آموزشی و توانمند سازی موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد افزود : باید با تغییر رویکردهای سنتی به سمت شیوه های جدید حمایتی و توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد حرکت کنیم.

وی خواستار مشارکت این سازمانها در تحولات در این زمینه برای تولید سرمایه های اجتماعی شد.

اسماعیل حاجی پور از اعضای هیات مدیر این موسسه نیز با اشاره به وجود توانمندی های بسیار در اعضای این انجمن خواستار رفع برخی موانع در راستای تسهیل سازی فعالیت های آنان شدشد.

وی اضافه کرد: این موسسه الگویی عملی از سپردن فعالیت موسسات مردم نهاد به جامعه متعلق به خودشان است که در یک کار تیمی و مشارکتی و بدون چشم داشت های مادی به خدمات رسانی مشغول هستند.

ممتازی مدیرعامل این موسسه که خود از افراد نابینا می باشد، با اشاره به برخی مشکلات و همچنین سوابق فعالیت این موسسه خواستار حمایت های بیشتر مردم و مسوولان از آنان شد.

وی یاد آور شد در این موسسه خیریه 850 نفر از افراد نابینا و کم بینا عضویت دارند.

وی گفت :تنها درخواست ما باور جامعه نسبت به افراد نابینا و کم بینا است و از مردم و مسوولان انتظار داریم توانمندی های را این افراد را بهتر بشناسند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1229

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی