امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

سه شانس اول کرسی شهرداری رشت/رجبی انصراف داد

  • چهارشنبه, 24 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس بر اساس شنیده ها از جلسه امروز شورای شهر رشت، رجبی ویسرودی از نامزدی کرسی شهرداری رشت انصراف داد.

هفت کاندیدا برای پست شهرداری رشت از سوی اعضای شورای شهر معرفی شده بودند که از بینشان مسعود کاظمی رای آورد. رایی که مورد تایید فرمانداری رشت قرار نگرفت و انتخاب مجدد می بایست امروز در ساختمان شورای شهر انجام شود. حال نکته مهم اینجاست که چه کسانی به لحاظ قانونی می توانند کاندیداهای باقیمانده این انتخابات باشند

مسعود کاظمی به خاطر شبهات قانونی که فرماندار رشت اعلام کرده و مخالفت استاندار و نماینده ولی فقیه در استان شانس زیادی برای انتخاب دوباره ندارد. آقازاده و اوسط مقدم هم که در دور قبل انصراف داده بودند. می ماند چهار کاندیدا، رجبی ویسرودی، ساغری، ثابت قدم و طالع. بعید به نظر می رسد که اعضای شورا با انتخاب عضو دیگری از داخل شورا خودشان را در رودرویی بیشتر با مقامات استانی قرار دهند. چه آنکه از نظر بسیاری از فعالان اجتماعی و سیاسی رای احتمالی اکثریت شورا به رجبی ویسرودی دهن کجی بزرگی است به آن ها که معتقد به انتخاب شهرداری از بین خود اعضای شورا نیستند که از قضا تعدادشان در بین مسئولین استانی چندان هم کم نیست و اتفاقا مهم ترین مقامات مذهبی و سیاسی استان را شامل می شوند. پس می ماند ساغری و ثابت قدم و طالع.

اما سوال این است که آیا اعضای شورا به یکی از این سه نفر رای می دهند یا اینکه مجددا اوسط مقدم و آقازاده را وارد بازی می کنند.

آنچه که واضح و مبرهن است این است که اوسط مقدم و آقازاده رسما و کتبا انصراف داده اند و نمی توانند برخلاف دستور کار جلسه قبلی عمل کنند. جلسه ای که طبق دستورش اعضای شورا می بایست از بین پنج کاندیدا دست به انتخاب می زدند. پس وارد کردن کاندیداهای انصراف داده به بازی کاملا غیرقانونی است و برخلاف مصوبه شورا و دستور کار قبلی اش.

در عین حال براساس مصوبه قبل تر شورا اعضا حتما از بین همین هفت کاندیدا که دو نفرشان انصراف داده اند- باید دست به انتخاب بزنند و ورود هر کاندیدای دیگری به جمع کاندیداها کاملا برخلاف قانون و مصوبه خود شورا است. پس اگر بخواهیم براساس قانون تحلیل کنیم امشب اعضای شورا تنها از بین سه کاندیدا می توانند رای گیری کنند: ساغری، طالع و ثابت قدم. شاید میزان پایبندی اعضای شورا به قانون و مصوبه خودشان امشب مشخص شود.شمال ما

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1231

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی