امروز: دوشنبه 06 بهمن 1399 برابر با 25 ژانویه 2021

پليس فتا در تامين امنیت فضای مجازي بی بدیل است

  • پنج شنبه, 25 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: نقش پلیس فتا در تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات بی بدیل است.

"سرهنگ مهرگان"جانشين فرماندهي انتظامي استان گيلان در سومین کمیسیون پلیس فتا که با حضور اعضاء ذی ربط در ستاد انتظامي استان برگزار شد، با اشاره به کشف 95 درصدی جرایم در گیلان، نقش پلیس فتا را در تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ، بی بدیل خواند.

وي با اشاره به اینکه مجرمان سایبر همواره با بهره جستن از گمنامی فضای مجازی دنبال مخفی کردن هویت واقعی و سرپوش گذاشتن اعمال مجرمانه خود هستند به افزایش توان تاکتیکی و عملیاتی پلیس فتا همچنین تقویت و تجهیز بیش از پیش این پلیس به سخت افزار ها و نرم افزارهای منحصر به فرد خصوصاً در حوزه سایبر فارنزیک تاکید کرد .

سرهنگ مهرگان در ادامه با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های برون سازمانی نقش به سزایی در ارتقاء توان فرهنگی و اجتماعی پلیس دارد، از پلیس فتا خواست: با برنامه ریزی و آموزش از ظرفیت اعضای افتخاری در راستای آموزش همگانی، پیشگیری و مقابله باجرایم سایبری استفاده حداکثری نماید.

جانشين فرماندهي انتظامي استان گيلان در پايان فرهنگ سازی، آموزش و ارتقاء سطح دانش و آگاهی های اجتماعی آحاد جامعه به ویژه خانواده ها را پیرامون شناخت آسیب ها، چالش ها و تهدیدات فضای مجازی بسیار مهم و حیاتی قلمداد و خاطر نشان کرد: هرچه دامنه اطلاع رسانی های سایبری در جامعه وسیع تر باشد به همان نسبت افراد بیشتری در برابر مخاطرات جهان مجازی واکسینه خواهند شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1239

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی