امروز: چهارشنبه 05 ارديبهشت 1397 برابر با 25 آوریل 2018

شان قوه قضایی بالاتر از ورود به مسائل سياسی و جناحی است/ لزوم تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان گیلان

  • شنبه, 18 دی 1395
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئيس كل دادگستری استان گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات سال آينده، گفت: لازم است ستادهای پيشگيری از جرائم انتخاباتی در حوزه های قضایی استان تشكيل شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، احمد سياوش پور، در همايش فصلی روسای دادگستری ها و دادستان های استان، هدف از برگزاری همايش مذکور را ارزيابی عملكرد دادگستری ها در اجرای سیاست های كلان قوه قضاييه دانست و اظهار کرد: رسيدگی پرونده های قضایی در فضایی سالم و بی طرفانه از عوامل توسعه عدالت و امنيت در جامعه است.

وی جرائمی مانند خشونت، برخورد و نزاع و ضرب و جرح را دارای فراوانی بالای در استان دانست و افزود: بايد اين سوال مطرح شود كه چرا در استانی با پيشينه كهن در دينداری و اخلاق مداری و وجود اقليم مناسب، چنین آماری وجود دارد؟

اين مقام ارشد قضایی بروز چنين مسائلی را در شان استان فرهنگی و مردم نجيب گيلان ندانست و خاطرنشان كرد: بسياری از اين ناهنجاری ها به دليل پايين آمدن آستانه تحمل افراد می باشد.

سياوش پور با اشاره به شانيت قضایی و نظارتی دستگاه قضایی، تصريح كرد: قضات با توجه به حساسيت و دقت نظر خود، سهم مهمی در دوام و قوام نظام جمهوری اسلامی ايران دارند.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات سال آينده، گفت: لازم است ستادهای پيشگيری از جرائم انتخاباتی در حوزه های قضایی استان تشكيل شود.

رئیس شورای قضایی گیلان با تاكيد بر اينكه دستگاه قضایی مبرا از هرگونه مسائل حاشيه ای است، متذکر شد: شان قوه قضایی بالاتر از ورود به مسائل سياسی و جناحی است.

وی وظيفه قضات را رسيدگی به تخلفات قضایی دانست و یادآور شد: زمانی كه اصول نظام و امنيت ملی كشور خدشه دار شود، قضات وظيفه دارند تا براي رفع آن از هيچ كوششی فروگزار ننمايند.ایسنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 12464

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی