امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

انتخاب یکی از نمایندگان ادواری گیلان به عنوان رابط پارلمانی سازمان زندانها

  • یکشنبه, 28 دی 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس عاشوری نماینده مردم شریف فومن و شفت دردیدار با حسینی مدیرکل زندانهای استان گیلان که با حضور شیخ پور معاون قضایی سازمان زندانها انچام گرفت بر ضرورت انتخاب یک نماینده موثر از دوره های قبل مجلس برای تعامل بهتربا مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

نماینده  مردم فومن و شفت در این دیدار با اشاره به سختی های خدمت در زندان و  نیزتجارب ارزشمند خود در دوره ای که در زندانها خدمت داشته گفت: با وجود دشواریهای  طاقت فرسا ی خدمت در زندان  منطقی نیست که از ناحیه اعتبار و منابع نیز این مجموعه همواره در رنج و شرایط سخت به سر ببرد.

وی با اشاره به دیداری که اخیرا با رییس سازمان داشته مجددا پیشنهاد انتخاب یک نماینده موفق سابق مجلس را بعنوان رابط پارلمانی را مطرح کرد و از مدیر کل زندانهای استان خواست تا با مجمع نمایندگان استان ارتباط موثرو موفق تری را دنبال کرده و نمایندگان را از وضعیت زندانها مطلع کنند.

عاشوری همچنین  وضعیت کنونی زندانهای استان را دور از شان مردم گیلان دانست و گفت: در حالی که دنیا تحت تاثیر فعابیتهای علمی دانشمندان و فرزانگان گیلانی بوده و حتی در سفر اخیر به عمان وزیربازرگانی این کشور با شگفتی نام مشاهیری چون پرفسور سمیعی رابه میان آورده اند، گفت: ما نیازمند تحرک بیشتر زندان در همه عرصه ها و بویژه آسیب شناسی متکی به منابع داخل زندان هستیم  چرا که کالبد شناسی پیکر جامعه تنها در زندان فراهم است.

عاشوری در پایان سخنان خود  ضمن تبریک انتصاب آقای حسینی به مدیرکلی زندانهای استان حضور وی را برای توسعه خدمات زندان با ارزش یاد کرد.

در این دیدار شیخ پور معاون قضایی سازمان  از زندان بعنوان پلی فی مابین دادسرا و خانواده آنان یاد کرد که نیازمند توجه بیشتر مسئولان و برنامه ریزان کشور است.

وی با اشاره به اقدامات دکتر جهانگیر رییس سازمان زندانها و بازتاب تاثیرگذار  سخنان وی در هیات دولت ، از تلاش برای تشکیل یک جلسه غیر علنی مجلس با موضوع زندانها خبر داد.

سید حمید حسینی مدیرکل زندانهای استان نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از سیمای زندانهای امروز گیلان و افزایش سه برابری جمعیت زندانیان نسبت به ظرفیت موجود ، این وضعیت را در تعارض با رسالت سازمان که احیا و بازاجتماعی کننده افراد است ، دانست.

مدیرکل زندانهای استان  ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان محترم مجلس و مدیران ارشد استان در کوتاه ترین زمان شاهد شکل گیری یک دامنه همکاریهای سازنده برای پیشگیری و کنترل جرم در استان باشیم.

وی در خاتمه ضمن قدردانی از حضور و استقبال این نماینده محترم مجلس  از آمادگی زندان برای هرگونه همکاری با نمابندگان مردم شریف گیلان خبر داد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1274

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی