امروز: یکشنبه 31 شهریور 1398 برابر با 22 سبتامبر 2019

ممنوعیت عرضه سوسیس، کالباس در مدارس

  • پنج شنبه, 02 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس، معاون تربیت‌بدنی و امور سلامت وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت عرضه سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در بوفه مدارس سراسر کشور خبرداد.

با اشاره به آخرین وضعیت اجرای تفاهم‌نامه این وزارتخانه با وزارت بهداشت اظهار کرد: در مرحله اول اجرای تفاهم‌نامه، اولویت کار به امنیت غذایی داده شد.

وی افزود: جلسات شورای راهبردی تشکیل و تاکنون چندین جلسه برگزار شده است. در فاز اول ممنوعیت عرضه سه ماده غذایی سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در بوفه‌ها به مدارس ابلاغ شد.
معاون ترتیب‌بدنی و امور سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدارس مروج سلامت علاوه بر ممنوعیت مواد غذایی، دستورالعملی شامل توصیه‌هایی برای غذای سالم آماده و ابلاغ شد، گفت: پنج هزار نفر برای نظارت بر بوفه مدارس مامور شدند و طی یک ماه گذشته 88 هزار مدرسه بازدید شد. برخی مدارس بوفه یا پایگاه تغذیه سالم نداشتند ولی از میان مدارسی که بوفه داشتند تنها دو درصد از مفاد بخشنامه تخطی کرده بودند.

اگر مدرسه‌ای در سرتاسر کشور این سه قلم را توزیع کند، مرتکب تخلف شده. حمیدی افزود: در روستاها نیز بهورزان مراکز بهداشت به مدارس رفتند و نظارت‌های لازم را به عمل آوردند.بهار

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1321

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی