چاپ کردن این صفحه

اعتراض به توهین و هتک حرمت به پیامبر بزرگ اسلام (ص)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس تجمع اعتراض آمیز دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در خصوص اقدام شرم آور نشریه فرانسوی در انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)، با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، رئیس، معاونین و جمعی از کارکنان این واحد دانشگاهی ، بعد از نماز ظهر و عصر در محل حسینه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید علی میرابراهیمی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن محکوم کردن اهانت اخیر نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر (ص)، گفت:  طی هفته های اخیر اقدامات صورت گرفته توسط سرویس های اطلاعاتی، امنیتی و جاسوسی غرب سبب شد تا بار دیگر کشورهای اروپایی شاهد ادامه پروژه اسلام هراسی در این قاره باشند و این بار فرانسه به عنوان مدعی دموکراسی، آرمان و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان سراسر جهان را زیر پا گذاشت و با توهین به ساحت  پیامبر بزرگ اسلام(ص)، خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخت.

 دکتر میرابراهیمی، ادامه داد: مسلمانان به عنوان ثمره درخت اسلام باید از ریشه این درخت که همانا رسول الله (ص)، قرآن و وحدت امت مسلمان هستند با جان و دل و به نحو احسن حفاظت و پاسداری کنند.

 معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با برشمردن صفات نیکوی پیامبر عظیم الشان اسلام،  تصریح کرد: پیامبر گرانقدر اسلام( ص) ، منشاء اقتدار و عزت مسلمانان است.حضرت محمد (ص)، همه را به صلح و برادري در سايه‌ي عدالت و رعايت حقوق يگديگر فراخوانده اند و بر همگان معلوم است كه امروز براي رسيدن به سعادت، راهي جز تأسي به سيره ايشان براي بشريت وجود ندارد.

 این مقام مسئول، یادآور شد: در شرايطي كه اسلام با حفظ حرمت ساير اديان، خواستار حاكم شدن اصول اخلاقي بر بشريت است، چنين اعمال وقيحانه اي عليه پيامبر (ص) و اسلام، ذات ستيزه جويي دشمنان اسلام را بر همگان آشكار  ساخت. در شرايطي كه سردمداران غرب با موج اسلام خواهي در ميان مردم خود مواجه هستند اينگونه اقدامات نه تنها از گرايش مردم به اسلام نخواهد كاست بلكه به تمايلات آنان  براي آشنايي با معارف ناب اسلام خواهد افزود.

 در پایان، تجمع کنندگان،  با قرائت بیانیه و با سر دادن شعارهای صلعلی محمد و آل محمد ، نبی ما برتر است، دشمن او ابتر است، مرگ بر استکبار جهانی، خشم و انزجار خود را از این اقدام شرم آور نشریه فرانسوی اعلام کردند.

انتهای پیام/083451

 

 

 


 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1410