امروز: شنبه 05 خرداد 1397 برابر با 26 می 2018

  • اختصاصی
اجرای طرح‌ کشوری مهارت آموزی در محیط کار واقعی در گیلان

  • پنج شنبه, 25 خرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نشست خبری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان در اداره ی کل فنی و حرفه ای برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رحیم عطایی پور در این نشست به ارایه طرح "مهارت آموزی در محیط کار واقعی" از طرف سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به دولت وقت اشاره کرد و افزود:هدف از طرح ایجاد اشتغال مولد و پایدار در جامعه و غنی سازی اوقات فراغت جوانان برای افراد  بالای 15 سال می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان بیان کرد:اهداف جزیی طرح آشنایی با محیط کسب و کار،کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال ،حفظ وپایداری مشاغل سنتی و بومی ، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد ،کاهش هزینه های جذب و به کارگیری نیروهای فاقد مهارت ، استفاده از ظرفیت و توان آموزشی بنگاه های اقتصادی می باشد.

وی بااشاره به اینکه در فرایند اجرایی این طرح همه ی بنگاه های اقتصادی با اخذ مجوز به عنوان واحد پذیرنده می توانند برای مشارکت در این طرح تقاضا بدهند گفت:به تناسب نوع فعالیت بنگاه های اقتصادی با حداقل ۷۰ساعت آموزشی و حداقل یکسال می توانند با دریافت مجوز از اداره ی کل سازمان فنی و حرفه ای استان گیلان تا حداکثر ۳نفر مهارت آموز را به عنوان شاگرد به خدمت بگیرند.

عطایی پور افزود:در طی این دوره مهارت آموزی مهارت آموز از مقررات حاکم بر بنگاه های اقتصادی (قانون کار،بیمه اجتماعی) معافیت داشته و از این بابت برای بنگاه های اقتصادی هیچگونه مسئولیتی ندارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان خاطرنشان کرد:بنگاه های اقتصادی در صورت داشتن شرایط لازم به عنوان مرکز یادگیری تلقی شده و استاد کار مربوطه پس از تعیین صلاحیت به عنوان یکی از مربیان آموزش های مهارتی در سطح کشور شناخته می شود.

وی بااشاره به اینکه بسیاری از مشاغل به آموزش های عالی وابسته نیستند و با کمبود نیروی کار مواجه می باشند تصریح کرد:این طرح به موازات طرح کارورزی دانش اموختگان دانشگاهی ویژه مشاغل و افرادی طراحی‌گردیده که فاقد تحصیلات دانشگاهی می باشند و البته محدودیتی برای‌ ورود افراد دارای تحصیلات وجود ندارد.

عطایی پور یادآور شد:این طرح شامل افراد  بالای 15 سال می باشد و مهارت آموزانی که در این طرح پذیرش می شوند پس از اتمام از سوی بنگاه اقتصادی به آزمون های پایان دوره معرفی شده و پس از تعیین صلاحیت و قبولی در آزمون ها گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را دریافت خواهند کرد‌ همچنین فرم درخواست بنگاه های اقتصادی در سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان به آدرس www.guilantvto.irقابل دریافت خواهد بود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 14190

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی