امروز: یکشنبه 05 بهمن 1399 برابر با 24 ژانویه 2021

نجات شگفت انگیز ماموران منابع طبیعی گیلان توسط درختان + عکس

  • دوشنبه, 26 تیر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

درختان با جلوگیری از سقوط خودروی حامل ماموران منابع طبیعی گیلان به قعر دره در مناطق کوهستانی رودسر ، جان آنان را نجات دادند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان افزود:خودروی حامل جمعی از نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان عصر یکشنبه هنگام بازگشت از ماموریت دچار حادثه و انحراف از مسیر جاده به سمت شیب دره شد که بطور شگفت آمیزی به چند درخت در لبه پرتگاه گیر کرد.
مهرداد کهنسال افزود: برخورد خودرو با درخت باعث جلوگیری از سقوط ماشین و سرنشینان آن به دره عمیق کنار جاده شد و آسیب جدی به هیچکدام از آنان وارد نیامد.
جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان گیلان با اشاره به این نکته که فقط 2 نفر از همکاران حفاظتی در این حادثه دچار جراحات سطحی شدند خاطرنشان کرد: این خودرو حامل نیروهای یگان حفاظت و جمعی از کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان حین بازگشت از ماموریت، در منطقه جنگلی داران کویه از توابع شهرستان رودسر بود.
وی یادآورشد: با توجه به گزارش واصله مبنی بر قطع غیر مجاز درخت در منطقه جنگلی داران کویه شهرستان رودسر و حساسیت موضوع ، به اتفاق پنج نفر از عوامل حفاظتی و دو نفر از کارشناسان ارشد از حوزه های معاونت امور جنگل و حقوقی اداره کل جهت بررسی موضوع گزارش به این منطقه عزیمت کردیم.
کهنسال تصریح کرد : بدلیل کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر و باتلاقی بودن جاده دسترسی ، استفاده از خودروی اداری در این ماموریت میسر نبود و ناچار به تهیه وسیله نقلیه کمک دار مجهز به زنجیر چرخ شده بودیم و پس از بازدید میدانی از منطقه مورد نظر و بررسی گزارش واصله، در ساعت 16 و هنگام بازگشت از ماموریت، این حادثه رخ داد.

 

 

 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 14560

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی