امروز: یکشنبه 26 خرداد 1398 برابر با 16 جون 2019

پرده برداری کوچکی نژاد از آمارهای غیرواقعی اعتبارات رودخانه های گوهررود و زرجوب

  • یکشنبه, 01 مرداد 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نمی دانم برخی از آمارها چگونه خوانده می شود. پس از گذشت 70 سال هنوز میزان تولید شلتوک در هر هکتار حتی یک تن افزایش نیافته است

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جبار کوچکی نژاد در جلسه هماهنگی تولید و اشتغال گیلان گه با حضور دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد،از ارائه آمار غیر واقعی از سوی برخی از مسئولین در این جلسه انتقاد کرد و گفت:در بخش عمرانی آمار داده شده که هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار برای رودخانه های رشت (گوهر رود و زرجوب )مصوب شده این در حالیست که در واقع به یک رودخانه 50 میلیارد تومان و به رودخانه دیگر رشت 15 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت.  

وی در ادامه به وضعیت تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری در استان اشاره کردو افزود: آمار میزان تجهیز اراضی در سالهای اخیر  50 هزار هکتار اعلام شد،این در حالیست که ده هزار هکتار انجام شده است.نمی دانم آمارها چگونه خوانده می شود.

کوچکی نژاد ادامه داد:از  70سال قبل در هر هکتار شالیزار ،5/3میلیون تن شلتوک برداشت می شود و همچنان همین اندازه این محصول در هر هکتار برداشت می شود و حتی به 5/4میلیون تن هم نرسیده است.

وی تصریح کرد:در حال حاضر در اراضی شالیزاری کشورهای برنج خیز در هر هکتار 8تن شلتوک تولید می شود و معلوم نیست که چرا مراکز تحقیقات و بخش کشاورزی دانشگاه گیلان با وجود این همه هزینه و بودجه کشور ، هنوز نتوانسته میزان تولید شلتوک در هر هکتار از شالیزارهای گیلان به 5تن برسانند.

انتهای پیام/08345

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 14636

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی