امروز: جمعه 29 تیر 1397 برابر با 20 جولای 2018

  • اختصاصی
اولویت اصلی من انتخاب شهردار بومی است/ ما شورای شهرداری نیستیم ؛ شورای مردم هستیم

 نشست خبری رییس اتاق اصناف گیلان با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جلال الدین محمد شکریه ضمن تبریک روز خبرنگار با بیان اینکه قدرت تحلیل و قلم نقش بسزایی در جامعه دارد اظهار داشت: قدرت قلم عیار فرهنگی، علمی، سیاسی و اقتصادی یک جامعه است وتحلیل همه شغول توسط خبرنگاران آینه تمام قد کشور محسوب می شود.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان اذعان داشت: خبرنگاران می توانند با انعکاس اخبار جامعه را به رشد و شکوفایی اقتصادی رسانده تا ما شاهد جامعه ای شاداب و پویا باشیم لذا خبرنگاران باید فارغ از هر گونه نگاه های سیاسی و با هر دیدگاهی در انعکاس عملکرد مثبت جناح های دیگر نیز اهتمام ورزند تا این هم افزایی به یک اتحاد ملی تبدیل شود.

نائب رییس اتاق اصناف کشور بروز رسانی خبرنگاران را  ازمسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جامعه مهم برشمرد و افزود: تبیین درست خبرنگاران از مسائل روز نقش کلیدی و تأثیرگذاری در شکل‌گیری افکار عمومی، سبک زندگی مردم و حقوق شهروندی برجای خواهد گذاشت.

از انتقادات سازنده در جهت بهبود وضعیت مدیریت شهری استقبال می کنم

جلال الدین محمد شکریه بر ایجاد فضای نقد منصفانه به قصد بهبود وضعیت مدیریت شهری و توسعه استان توسط رسانه ها تاکید کرد و گفت: بنده به عنوان رییس اتاق اصناف گیلان و عضو شورای پنجم شهر رشت از انتقادات سازنده و پیشنهادات شما عزیزان استقبال خواهم نمود زیرا اگر نقدی بر من وارد نشود گمان خواهد رفت که راه را به درستی طی می کنم و گام های محکم تری را نیز در این راستا خواهم برداشت.

منتخب مردم در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر رشت در ادامه افزود: در کمیسیون فرهنگی شورا حتما نماینده ای از خبرنگاران به عنوان مشاور خواهیم داشت تا از تجارب ارزنده اصحاب رسانه در حوزه مهم و اثرگذار مدیریت شهری بهره مند باشیم.

ما شورای شهرداری نیستیم ؛ شورای مردم هستیم

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخاب شهردار توسط شورای پنجم بیان کرد: اولویت اصلی  من برای انتخاب شهردار گزینه بومی است ولی اگر به گزینه بومی درون استان و بیرون استان نرسیدیم می توانیم از شهردار های موفق دیگر شهرها استفاده کنیم .

جلاالدین محمد شکریه حضور شهرداری اقتدارگر و خردگرا با مشاورین قدرتمند در شهرداری رشت را حائز اهمیت خواند و با اشاره به اینکه ما شورای شهرداری نباید باشیم بلکه شورای مردم هستیم افزود: وضعیت سرمایه گذاری در شهر رشت قابل قبول نبوده و در شورایی که درگیری وجود داشته باشد سرمایه گذار احساس ناامنی کرده و از سرمایه گذاری اجتناب خواهد کرد و این مساله نیز به اقتصاد شهر به گونۀ جدی آسیب می رساند.

رییس اتاق اصناف گیلان با اشاره به مشکلات عدیده در بازار رشت اظهار داشت: در زمان بروز حادثه قدرت مانور برای ماشین ها ی آتش نشانی و امداد وجود ندارد لذا بازار سنتی را کم کم باید وارد شهرک های صنعتی کنیم به عنوان مثال شهرک هایی نظیر اتومبیل، آهن الات و غیره را با امکان تسهیلات رایگان برای این افراد قرار بدهیم به صورتی که به دلیل عدم راه های دسترسی و ظرفیت نامطلوب بازار سنتی در بسیاری از مواقع حساس همچون برف با مشکلات عدیده مواجه هستیم زیرا بافت این بازار ها بسیار سنتی است و باید بخش های عمده فروشان به شهرک های صنعتی منتقل شوند.

در پایان از خبرنگاران با لوح تقدیر و هدیه تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/083451

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 14864

تماشاخانه تصویر

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی