امروز: سه شنبه 21 مرداد 1399 برابر با 11 آگوست 2020

عزم جدی برای رفع معضلات زيست محيطي از سوي برخی مديران دستگاه ها و نمايندگان مجلس وجود ندارد

  • چهارشنبه, 15 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس در راستاي هم انديشي و بررسي مهمترين آسيب ها و مشكلات زيست محيطي در حوزه رودخانه هاي مهم استان گيلان  در سومين نشست كارگروه احياي رودخانه هاي زرجوب و گوهررود  که با حضور مسئولين اجرائي و نظارتي در محل ديوان محاسبات استان گيلان برگزار شد بازرس کل گیلان اظهار داشت: عزم جدّي براي رفع معضلات زيست محيطي از سوي برخي مديران دستگاه ها و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي وجود ندارد.

دراين نشست سيف الله مسرور بازرس كل گيلان ضمن تبريك سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و ايام ا... دهه مبارك فجر و گراميداشت ياد و خاطره شهداء ميهن اسلامي و امام شهداء خاطرنشان كرد : نشست امروز به دنبال بررسي برنامه ها و اقدامات صورت گرفته پس از دو نشست قبلي مي باشد.

وي با اشاره به جلسه منعقد شده با اصل كميسيون 90 مجلس شوراي اسلامي كه در تاريخ 03/06/1393 با نمايندگان در مركز برگزار شد ، از عدم پيگيري مسئوليني كه باتوجه به وظايف ذاتي و قانوني خود دفاع تمام قد از برنامه ها و مشكلات زيست محيطي برعهده آنها مي باشد انتقاد كرده و گفت : حضور دو مسئول استاني از گيلان در مقايسه با حضور تعداد 7 نفر از مسئولين هر يك از استان هاي شمالي كشور در جلسه به تشريح وضعيت رودخانه هاي استان گيلان هيچ وجه قابل توجيه نبوده و ظاهراً عزم جدّي براي رفع معضلات زيست محيطي در برخي از مديران وجود ندارد.
اين مسئول با اظهار تأسف از وضعيت بوجود آمده خاطرنشان كرد : استان گيلان در مقايسه با ديگر استانهاي شمالي كشور با وجود اينكه با خطرات بيشتري در موضوعات زيست محيطي مواجه مي باشد ، ولي حساسيت كمتري را در اين حوزه شاهد بوده و مطمئناً  اين اعلان خطرها و يادآوري ها و واكاوي دقيق تبعات و مشكلات اين حوزه مي تواند مسئولين ملي را نسبت به رخدادهاي موجود حساس تر و جدي تر وارد عرصه كند.
مسرور با بيان برخي از اقدامات ارائه شده از سوي دستگاه هاي اجرائي استان گيلان اعلام كرد :  متأسفانه علي رغم تلاشهاي ذكر شده در حوزه هاي مختلف زيست محيطي و رسيدگي به معضل آلودگي رودخانه ها هنوز مردم و افكار عمومي جامعه آثار اين اقدامات و فعاليتها را لمس نكرده و كماكان اين مشكلات به قوت خود باقي است و مادامي كه عزم ملي و جدي مسئولين كشوري و استاني به دنبال ريشه يابي و رفع اساسي اين معضل همراه نباشد نمي توان به نتايج مطلوبي دست يافت.
وي با تاكيد مجدّد بر لزوم اهتمام جدّي مجلس شوراي اسلامي نسبت به رفع مشكلات زيست محيطي در خصوص كم توجهي برخي از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي در اين خصوص گلايه نموده و افزود : در تمامي رايزني هاي صورت گرفته با اين عزيزان متأسفانه نشاني از اولويت حل اين بحران مهم و اساسي نديديم. البته در برخي از موارد شاهد حساسيت مقامات عالي دولت در استان هستيم ولي اين اندازه را لازم و كافي ندانسته و مي بايست مورد توجه بيشتري قرار گيرد.
اين مسئول با گلايه از برخي از عملكرد هاي جزيره اي در دستگاه هاي اجرايي گفت : برخي از دستگاه هاي متولي امور ، در راستاي انجام وظايف درون دستگاهي خود دست به اقداماتي بعضاً مؤثر و مطلوب زده اندكه ضمن تقدير اين فعاليتها متأسفانه شاهد جزيره ايي عمل نمودن دستگاه ها و يا بعضاً عملكرد هاي  متناقض برخي از آنها هستيم كه اين وضعيت نيازمند ساماندهي و تدبير مديران دستگاه ها دارد.

درپايان مقرر شد جلسات مشترك ، جهت حصول نتيجه نهائي تداوم يابد.

انتهای پیام/083451 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1505

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی