امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

متولیان شهری رشت نسبت به حذف سرعت گیر های غیر ضروری اقدام نمایند

  • پنج شنبه, 09 شهریور 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

غلامرضا رحیمی گفت: برنامه‌ریزی مناسب و متناسب با این حجم تردد به منظور کاهش مشکلات ترافیکی یکی از وظایف مسئولان و برنامه‌ریزان شهری برای داشتن یک شهر پویا و آرام برای شهروندان است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان طی گفتگویی به بیان مشکلات ناشی از تعدد سرعت‌گیرها در شهر رشت پرداخت و گفت: شهر رشت با دارا بودن جمعیت حدود هفتصد هزار نفر یکی از شهرهای پرتراکم در کشور محسوب می‌شود که با توجه به مرکز استان بودن و وجود ادرات کل، سازمان‌ها، مراکز خدماتی و بهداشتی و... در این شهر، این جمعیت با حضور مردم خدمات‌گیرنده از سایر شهرستان‌های سطح استان دو چندان می‌گردد. از اینرو روزانه با تردد زیادی از وسایل نقلیه در سطح شهر مواجه می‌شویم که این موضوع باعث ترافیک شده و ضمن آنکه باعث صرف زمان قابل توجهی می‌گردد مشکلات زیادی را برای مردم و ساکنین شهر ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی مناسب و متناسب با این حجم تردد به منظور کاهش مشکلات ترافیکی یکی از وظایف مسئولان و برنامه‌ریزان شهری برای داشتن یک شهر پویا و آرام برای شهروندان است ادامه داد: تعدد سرعت‌گیرها در سطح خیابان‌ها و کوچه‌های سطح شهر رشت یکی از مواردی که این روزها باعث تشدید و دوچندان شدن مشکلات ترافیکی گردیده است.

مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان اظهار داشت:  فارغ از مزایایی مانند آسان‌ترین راه‌ها برای کنترل سرعت وسایل نقلیه، نصب آسان و تقریبا ارزان، فراهم آوردن محلی مناسب و راحت برای عبور عابرین پیاده و... که سرعت‌گیرها می‌توانند داشته باشد، متاسفانه در نصب بسیاری از آنها استانداردهای موجود در مورد مکان و نحوه مناسب نصب رعایت نشده که همین تعدد سرعت‌گیرها، تردد در سطح شهر را با مشکلات و ناهماهنگی‌هایی مواجه کرده است.

وی تصریح کرد: اکثر خیابان‌ها و بلوارهای سطح شهر در بیشترین زمان شبانه‌روز، دارای تراکم و ترافیک قابل توجه عبوری وسایل نقلیه بوده و سرعت متوسط به زیر 40 کیلومتر در ساعت رسیده است که در این بین وجود نامتقارن و متعدد سرعت‌گیرها باعث ایجاد خسارات به وسایل نقلیه و مشکلات بعضاً جسمی و روحی برای سرنشینان می‌گردد.

مهندس رحیمی با بیان اینکه وجود سرعت‌گیرهای متناوب در یک مسیر به فاصله های بسیار نزدیک با نظام  فنی و اجرایی همخوانی نداشته و کارایی خود را از دست داده است ادامه داد: طبق استانداردهای موجود ارتفاع بلند‌ترین نقطه یک سرعت‌گیر باید 3 تا 4 اینچ (7تا 10 سانتی‌متر) و حداکثر طول آن12 تا 14 فوت (3.5 تا 4.2 متر) باشد.

وی با تأکید براینکه مطالعات و بررسی‌های کارشناسی می‌تواند راه جدیدی را برای حل معظل سرعت‌گیر باز کند خاطرنشان کرد: می‌طلبد متولیان شهری نسبت به رفع این موضوع فکر کارشناسی نموده و نسبت به حذف سرعت‌گیرهای غیر ضروری در سطح شهر اقدام نمایند. ضمن آنکه نکات قانونی و استاندارد لازم در مکان‌های که نصب سرعت‌گیر ضروری است رعایت گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15091
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی