امروز: شنبه 30 تیر 1397 برابر با 21 جولای 2018

شهرداری رشت مسئولیت پرداخت هزینه زباله شهرداری های شهرهای همجوار را ندارد

  • یکشنبه, 16 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

شهردار رشت تاکید کرد: شهرداری رشت این مسئولیت را ندارد که از جیب مردم رشت هزینه زباله شهرداری های شهرهای همجوار را پرداخت کند

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دکتر نصرتی اظهار کرد: خوشحالم در نخستین روز فعالیت کاری به موضوعی می پردازیم که یکی از اصلی ترین دغدغه های شهروندان رشت و نمایندگان مردم در شورای اسلامی است.

شهردار رشت تصریح کرد: یک ماه گذشته جلساتی را در خصوص احداث زباله سوز با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار کردیم و خروجی آن را نیز در مصاحبه ای اطلاع رسانی کردم.

دکتر نصرتی از اختصاص بودجه ۴۰ میلیارد تومانی توسط مشاور سازمان برنامه و بودجه کشور آقای حاج محمدی برای احداث دستگاه زباله سوز خبر داد و گفت: عصر پنجشنبه پس از جلسه معارفه با نشستی که برگزار کردیم مقرر شد این مبلغ به شهرداری رشت اختصاص یابد.

 وی ابراز امیدواری کرد با اختصاص بودجه ۴۰ میلیارد تومانی از سوی سازمان برنامه و بودجه روند احداث ساخت دستگاه زباله سوز از سوی شرکت تی تی اس سرعت بیشتری گیرد.

شهردار رشت با اشاره به اینکه زباله های سراوان تنها متعلق به رشت نیست و زباله های روستاها و شهرهای همجوار نیز در آن انباشته می شود گفت: پیشنهاد می کنم شرکتی راه اندازی شود و رئیس هیئت مدیره آن یکی از مدیران استانداری باشد و شهرداری های استان گیلان سهام دار آن باشند.

دکتر نصرتی افزود: با راه اندازی این شرکت مستقل در صورت شانه خالی کردن هرکدام از شهرداری ها من جمله شهرداری رشت، استانداری می تواند ارزش افزوده آن شهرداری را کم کند.

شهردار رشت تاکید کرد: شهرداری رشت این مسئولیت را ندارد که از جیب مردم رشت هزینه زباله شهرداری های شهرهای همجوار را پرداخت کند.

دکتر نصرتی با اشاره به اجرای آسفالت در معابر رشت اظهار کرد: مبحث آسفالت به صورت جدی در دستور کار ما قرار دارد و اکثر نوارهای حفاری رشت مشکل دارد و برخی شرکت های خدمت رسان تعهد خود را به درستی انجام ندادند.

وی خاطرنشان کرد: مردم در صورت مشاهده آسفالت نامناسب در شهر، شهرداری را می شناسند و شهرداری را در این زمینه پاسخگو می دانند.

شهردار رشت عنوان داشت: به واقع در فصل آسفالت قرار نداریم ولی در مواقعی که بارندگی نباشد مبحث آسفالت را به صورت جدی پیگیری می کنیم

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15536

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی