امروز: جمعه 29 تیر 1397 برابر با 20 جولای 2018

رشت در شبکه های طنز مورد تمسخر قرارگرفت/ چگونه ممکن است فردی به خودش نامه بزند!!/نباید با استفاده از حربه استیضاح افراد را به شهردار تحمیل کرد

  • چهارشنبه, 19 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه  روزهای بسیار سختی را سپری کرده است گفت:  میخواهم بگویم قرار است با آقای جمشید پور سرپرست سابق شهرداری رشت باید چگونه برخورد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس فرهام زاهد عضو دیگر کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز اظهار کرد: از چهره های تاثیر گذار که کارنامه های قابل قبولی دارند بعنوان مشاور در کمیسیون فرهنگی شورای رشت استفاده شود.

وی با بیان اینکه  روزهای بسیار سختی را سپری کرده است گفت:  میخواهم بگویم قرار است با آقای جمشید پور سرپرست سابق شهرداری رشت باید چگونه برخورد کرد.

زاهد افزود: چگونه  ممکن است فردی به خودش نامه بزند و بعد در مصاحبه تلویزیونی از آش نخورده سخن بگوید.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای رشت با تاکید بر اینکه نباید چنین اتفاقاتی در شهرداری رشت تکرار شود تصریح کرد: شهر رشت در گذشته در مباحثی که مایه مباهات بود جزو اولینها ثبت شد اما امروزه کار به جایی رسیده که در شبکه های طنز بی قانونی مورد تمسخر قرار میگیرد.

زاهد با تاکید بر اینکه امانتدار ارزشها باشیم گفت: از اعضای شورا تقاضا دارم با برخورد جدی با چنین مباحثی اجازه تکرار موضوعات اینگونه را ندهند.

محمد حسن عاقل منش افزود: کارگروههای تخصصی کمیسیون فرهنگی شورای رشت به زودی تشکیل و از نظرات سازنده چهره های فرهنگی در آن بهره مند خواهیم شد.

وی با اشاره اینکه رشت باید به مقصد گردشگری تبدیل شود تصریح کرد: ماندگاری مسافران در رشت بسیار اندک است و باید به گونه ای حرکت کنیم که رشت و استان گیلان به مقصد گردشگری تبدیل شود.

عاقل منش افزود:  برنامه های مدون در بخش جشنواره ها از جمله مباحثی است که می تواند در تبدیل رشت به قطب گردشگری بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت گفت: اینکار نیازمند همراهی دستگاههای دولتی و بخش خصوصی است و باید برنامه های یکساله برای برگزاری جشنواره ها تبیین کنیم.

 در ادامه جلسه یکی از مشاورین کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز اظهار کرد: پیشنهاد می کنم در مباحث مختلف چشم انداز  فرهنگی تعریف و تدوین شود.

محمد قاسمپور افزود: چنانچه مباحث فرهنگی با چشم انداز مطرح و پیگیری شود یقینا به نتیجه خواهد رسید.

 یکی دیگر از مشاوران کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز گفت: مشاوران کمیسیون فرهنگی قصد دارند باری از دوش شورای شهر بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین صادق دوستار افزود: در مباحث فرهنگی باید برنامه ریزی شود و متاسفانه باور فرهنگی در کشور ما وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قصد داریم در این کمیسیون گامهای موثری برداریم بیان کرد: پیشنهاد می کنم در ابتدا به مناطق آسیب پذیر بپردازیم و متاسفانه باید بگویم در رشت ۱۶ منطقه آسیب پذیر وجود دارد.

دوستار افزود: ما اخیرا در مبحث آسیب پذیری در دو منطقه رشت ورود کرده ایم و متاسفانه  بحث طلاق یکی از جمله آسیبهای جامعه است.

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز گفت: بردن امکانات در مناطق کم برخوردار ، ایجاد اماکن ورزشی ، پرداختن به سرای محلات و... از جمله اقداماتی است که کمیسیون فرهنگی شورای رشت به منظور مقابله با مشکلات فرهنگی برنامه ریزی نموده است

محمد حسن عاقل منش افزود: ما در تلاشیم تا با همفکری دیگر دستگاهها بتوانیم آسیبهای فرهنگی را کاهش دهیم.

مدیر روابط عمومی شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: در حالی هفته کودک را جشن گرفتیم که در تابستان سال جاری اتفاقات ناگواری برای کودکان کشور رخ داد.

فاطمه قدیمی گفت: پیشنهاد ایجاد شهر  دوستدار کودک موضوعی است که بعنوان یک مادر تقاضا دارم کمیسیون فرهنگی شورای رشت به آن بپردازد.

 محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز با استقبال از پیشنهاد مدیر روابط عمومی شهرداری رشت گفت: امیدوارم با همراهی دیگر دوستان اینکار نیز اجرایی شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در ادامه این جلسه با اشاره به تقدیر از منتخبین جشنواره سفره برکت اظهار کرد: در یک کار ابتکاری و برای نخستین بار مسابقه ای با عنوان طراحی و عکاسی سفره ماه مبارک رمضان در دو بخش افطاری و سحری با عنوان سفره برکت برگزار شد.

علیرضا حسنی افزود: در این مسابقه تعدادی از شرکت کنندگان با رای هیات داوران و تعدادی دیگر نیز با نظر شهروندان انتخاب شدند.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه شوق بندگی در رشت بیان کرد: در این مسابقه نیز تصاویر ارسالی با موضوع نماز عید فطر توسط داوران مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه یکی دیگر از مشاوران کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز اظهار کرد: باید به مشکلات اصلی جامعه توجه کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین امیر چهری افزود:  نگاه مردم نسبت به جایگاه شهرداری ظریف است و نسبت به برخی از چیزها گلایه دارند.

وی با بیان اینکه در برخی از شبکه های مجازی نامه ها و حرفهایی مطرح شده که موجب ناراحتی مردم می باشد گفت: مردمی که در کوچکترین مباحث زندگی خود با دغدعه مواجه هستند از شنیدن این مسائل بسیار گله دارند .

چهری با تاکید به تلاش مدیران برای رفع مشکلات مردم تصریح کرد: اگر بنده و یا هر کدام از مدیران امورات محوله خود را به درستی انجام بدهیم یقینا بیشترین تاثیرات مثبت را بر روی جامعه خواهیم گذاشت.

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای  رشت با اشاره به اینکه دغدغه های فرهنگی موضوع مهمی است گفت: ما قصد داریم مباحث را بطور زیر بنایی بررسی و برطرف کنیم.

برگزاری نخستین المپیاد ورزشی محلات

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری جشنواره های متعدد در رشت گفت: جشنواره کدو، جشنواره ماهیگیری و... از جمله جشنواره هایی است که در رشت برگزار شده است.

علیرضا حسنی با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ها و...  در داخل محلات از جمله اهداف سازمانها است گفت: برگزاری نمایش های عاشورایی و تعزیه در ماه محرم  از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی _ورزشی شهرداری رشت است گفت: پنجاه هیئت در این مدت از کمکهای سازمان فرهنگی شهرداری رشت برخوردار شدند.

وی با اشاره به تشکیل نخستین تئاتر دائمی خیابانی در رشت گفت: قصد داریم به زودی نخستین تئاتر دائمی خیابانی در رشت را راه اندازی کنیم و سعی خواهیم کرد در اجرای آن ازتمامی هنرمندان بومی استفاده شود.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزاری نخستین المپیاد ورزشی محلات از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت دانست و بیان کرد: متاسفانه وجود برخی موازی کاریها از جمله مشکلاتی است که سازمان با آن درگیر است و ان شاا به زودی  و با نظارت شهردار رشت برطرف شود.

حسنی عدم تفکیک ‌بودجه مناسب با حجم برنامه های سازمان فرهنگی شهرداری رشت را از دیگر مشکلات دانست و  تصریح کرد: بدهی های مربوط به سالهای گذشته  از دیگر مشکلات پیش رو می باشد.

وی افزود: حدود ۱۲ ماه است که حق بیمه پرسنل سازمان فرهنگی پرداخت نشده است و  تا کنون فقط یک میلیارد و هشتصد و هفتاد میلیون تومان از بودجه مصوب در اختیار سازمان قرار گرفته است که هشتصد و هفتاد میلیون بابت حقوق پرسنل و مابقی در راستای مباحث فرهنگی و ورزشی پرداخت شده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز با اشاره به مشکلات تیم های ورزشی شهرداری رشت اظهار کرد: زمان زیادی تا آغاز مسابقات لیگ باقی نمانده است اما متاسفانه هنوز البسه و هزینه های دیگر مربوط به تیم های شهرداری رشت پرداخت نشده است.

حمید آزمون افزود: در حال حاضر ۶۹ نفر تحت قالب مربی ورزشی و.. با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت در حال فعالیت هستند و اگر شهرداری بخواهد با آنها قرار داد ببندد ممکن است بعدها از طریق محاکم قضایی و... پیگیری شود و مشکلاتی ایجاد گردد.

وی بیان کرد: در این راستا و به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی سعی کردیم با احیای باشگاه بتوانیم بصورت حرفه ای با بازیکنان قرار داد ببندیم.

نباید با استفاده از حربه استیضاح افراد را به شهردار تحمیل کرد

عضو کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز در جلسه امشب اظهار کرد: اساس تشکیلات در سازمان فرهنگی، پایانه ها و... و شرح وظایفهای سازمانهای شهرداری رشت نیاز به بازنگری دارد و پیشنهاد می کنم شهرداری رشت کارگروهی را به منظور تجدید نظر در خصوص ساختار سازمانی تشکیل دهد.

احمد رمضانپور  با اشاره به اینکه شهرداری رشت با مشکلات متعددی مواجه می باشد گفت: وقتی می شنویم شهرداری رشت شش هزار نیرو دارد برای همه تعجب برانگیز است.

وی با بیان اینکه اعضای شورا نباید در عزل و نصب ها دخالت کنند بیان کرد: نباید با استفاده از حربه استیضاح افراد را به شهردار تحمیل کرد و یقینا پرداختن به چنین موضوعاتی موجب می شود تا فرهنگ مطالبه گری و پرسشگری در خصوص نیازهای شهر به درستی انجام نشود.

رمضانپور افزود: تیم های ورزشی شهرداری  باید زیر مجموعه سازمان فرهنگی باشند و امیدوارم  با ساماندهی و برنامه ریزی اصولی بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

 عضو دیگر کمیسیون فرهنگی شورای رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: هنوز امضای شهردار رشت خشک نشده برخی در حال تعرفه نیرو هستند .

محمد حسن علیپور افزود: در شهرداری رشت  شش هزار نفر پرسنل مشغول فعالیت  هستند و هر روز شاهد آمدن نیروهای جدید هستیم.

یکی دیگر از اعضای کمیسیون فرهنگی شورای رشت اظهار کرد: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت بدهی فراوانی دارد.

فاطمه شیرزاد افزود: متاسفانه شرایط مالی مناسب بر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت حاکم نیست و معتقدم ورزش باید در حوزه محلات پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه بازیکنان تیم فوتسال بانوان نیز مطالبات خود را در یافت نکرده اند گفت: دو باشگاه حجاب و باقر آباد مختص بانوان مورد توجه ای و بی مهری در تخصیص مالی قرار گرفته اند و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت از عدم درآمدهای پایدار شهری در عذاب است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای رشت افزود:  علیرغم اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت می تواند از طریق برخی از فضاهای موجود درآمد پایدار داشته باشد اما متاسفانه  این فضاها از سازمان گرفته شده است.

علیرغم داشتن چهره های برجسته ورزشی در شیرزاد با تاکید به اینکه توجه به ورزش محلات رشت باید مد نظر شهرداری باشد تصریح کرد: امیدوارم با آمدن نصرتی به عنوان  شهردار رشت شاهد یک رویکرد جدید در بحث ورزش  باشیم .

وی خواستار برگزاری جلسه با پیشکسوتان ورزش رشت در کمیسیون فرهنگی شد و گفت: باید بخش ورزش کارکنان شهرداری  از باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری رشت جدا شود و به موضوع پرداخت مطالبات سازمان فرهنگی ورزشی تاکید دارم .

در ادامه شهردار رشت نیز اظهار کرد: ۲۲ دستگاه متولی امر فرهنگ هستند و شهرداریهای کشور بر اساس نیاز و علاقمندی وارد حوزه های فرهنگی و اجتماعی شدند و به نوعی کم رنگ و پررنگ بر اساس علاقمندیها مشغول به فعالیت هستند.

مسعود نصرتی افزود: در اساسنامه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به ورزش همگانی اشاره شده و وزارت کشور طی نامه ای  شهرداریها را از تیم داری منع کرده است.

هزینه هایی که انجام می دهیم باید براساس درآمد تولیدی منطبق باشد

شهردار رشت با اشاره به اینکه در شهرهایی که تیم دارند بر اساس علاقمندی به این کار می پردازند گفت: بر همین اساس پیشینه تیم داری که مغایر با نامه  وزارت کشور در سال ۹۴ می باشد مورد بررسی قرار گرفته است.

نصرتی افزود: باید به ورزش همگانی هم بپردازیم و به مابقی تیم ها نیز کمک کنیم.

 وی با تاکید به نقش سازنده مساجد و هیئت های مذهبی اظهار کرد: در قسمت فرهنگی با مساجد ،هیئت های مذهبی همراه می شویم و تجربه ای که در هیئت های مذهبی است بسیار سازنده و تاثیر گذار می باشد.

نصرتی با بیان اینکه باید در کنار مساجد و هیئت ها قرار بگیریم افزود: مساجد باید بصورت ۲۴ ساعته باز باشند و ان شاا با برنامه ریزیهایی که در این حیطه انجام می شود این بخش را پررنگ تر خواهیم.

شهردار رشت با اشاره به مشکلات سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: باید ابزارهای تبلیغاتی بطور مستقل در اختیار سازمان فرهنگی قرار بگیرد تا با ایجاد درآمد پایدار بتواند مشکلات مالی را برطرف کند و هزینه هایی که انجام می دهیم باید براساس درآمد تولیدی منطبق باشد.

در خاتمه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت گفت: قصد داریم کارگروهی تشکیل و به شناسایی مراکز و ساختمانهای میراثی و فرهنگی بپردازیم .

 شهردار رشت در ادامه گفت: در شهر یزد ۸۰۰ خانه میراثی وجود دارد که ۴۰۰ مورد از آن با مشارکت مردم مورد بازسازی قرار گرفته و در حال حاضر بعنوان مهمانخانه، رستوران و... مورد استفاده می باشد.

مسعود نصرتی افزود: باید برای مردم رشت نیز در این خصوص جذابیت ایجاد کنیم و با دادن بخش های تشویقی به آنان از جمله حذف عوارض و... اشتیاقشان را به مشارکت در چتین طرحهایی افزایش دهیم.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15575

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی