امروز: دوشنبه 27 آذر 1396 برابر با 18 دسامبر 2017

واکنش رئیس سازمان بازرسی کل کشور به نامه خبرساز سرپرست شهرداری رشت

  • چهارشنبه, 19 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس سازمان بازرسی کل کشوردر آیین سی و ششمین سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور که با حضور دادستان کل کشور برگزار شد اظهار کرد: امروز سی و ششمین سالروز سازمان بازرسی است که به همه همکاران سخت‌کوش تبریک می‌گویم. این سازمان حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد و اولین سازمان در سال ۱۳۰۸ تاسیس شد.

ناصر سراج ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب در اصل ۱۷۴ قانون اساسی سازمان بازرسی کل زیر نظر مستقیم رییس قوه قضاییه پیش بینی شد و در سال ۶۰ هم قانون عادی، حدود اختیارات این سازمان را تصویب کرد. این سازمان اصلاح امور و نظارت بر اجرای صحیح قوانین را بر عهده دارد. سازمان بازرسی کل با نیروی کمی که دارد، سازمانی موفق و پاکدست تلقی می شود. در کشور ۲۱ هزار شعبه بانک و ۱۱ هزار بازرس در بانک‌ها مستقرند در حالیکه کل نیروی سازمان بازرسی در سراسر کشور، هزار نفر است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: طبق بررسی‌ها حدود یک میلیون محیط و موضوع بازرسی داریم. در این ۳۶ سال، من پنجمین رییس سازمان هستم و حضرت آیت الله محقق، اولین رییس بودند. ۵۰ ماه است که در خدمت عزیزان هستم که جا دارد از زحمات تک تک روسای قبلی تشکر کنم.

سراج به اقدامات ۵۰ ماه گذشته اشاره کرد و گفت: از بدو حضورم، ۱۴ ساختمان بازرسی کل را احداث و افتتاح کردیم. ۷ ساختمان هم نیمه تمام است که تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد. رییس قوه قضاییه بر تخصصی شدن نیروها تاکید داشتند که در این مدت ۸۰۰ نفر مرخص و افراد متخصص جایگزین آنها شد. در یک فراخوان ۱۶ هزار نفر ثبت نام کردند و ۱۵۴۳ نفر باقی ماند و از این تعداد ۲۰۰ نفر در حال جذب هستند.

وی ادامه داد: شوراهای شهر که تاسیس شد، کل یافته‌های خود را در مرکز و استان‌ها بررسی کردیم و چالش‌ها و دام‌هایی که ممکن است بر سر راهشان قرار بگیرد را به شوراها ابلاغ کردیم. اخیرا شورای شهر و شهردار تهران کل یافته‌های ما را مصوب و ابلاغ کردند. مثلا در رابطه با قراردادها مصوب شد که تمام قراردادها بازبینی شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره نامه خبرساز سرپرست شهرداری رشت به خودش برای در اختیار گرفت یک خانه گفت: به مسئله شهرداری رشت هم همان روز بازرسی کل ورود کرد و متوجه شدند که این آقا خانه هم دارد و حق دریافت خانه ندارد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15584

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی