امروز: یکشنبه 28 مرداد 1397 برابر با 19 آگوست 2018

رسانه ها پیام رسان سلامت به عموم جامعه هستند/صنایع غذایی گیلان افتخار ایران است

  • پنج شنبه, 20 مهر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناسبت روز جهانی غذا و دارو اظهار کرد: رسانه ها پیام رسان سلامت به عموم جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس شاهرخ یوسف زاده، با بیان اینکه خبرنگاران نقش ارزنده ای در توسعه و ارتقا سلامت جامعه برعهده دارند گفت: با نگارش و انتقال مفهوم تندرستی اصحاب رسانه می توانند از گسترش بیماری های غیرواگیر جلوگیری کنند.

 یوسف زاده اذعان کرد: گیلان از استان های پر جمعیت در ایام پیک سفر در کشور شمرده می شود.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: در مقابل ورود گردشگر به گیلان باید تدابیر بیشتری برای مسائل بهداشتی و نظارت مواد غذایی در این استان اندیشیده و اجرایی شود.

 وی افزود:در نوروز امسال 60تن مواد غذایی فاسد و غیر استاندار شناسایی و از رده خارج شد.

یوسف زاده به تغییر سبک زندگی اشاره و تصریح کرد:73 درصد از مرگ و میرهای کشور را بیماری های غیر واگیر تشکیل داده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: استفاده بی رویه از چربی، قند و نمک و کالری امروزه بزرگترین تهدید کننده سلامت جامعه شمرده می شود.

 وی خاطر نشان کرد: با اجرای طرح تحول برنامه های نوین جهت ارتقا سلامت جامعه تدوین و اجرایی شده است.

 یوسف زاده خاطر نشان کرد: طرح نشانگرهای غذایی از جمله طرح های است که میزان چربی، قند و نمک و ... در پشت مواد غذایی ثبت شده است، این نشانگرها اکنون در 85درصد مواد غذایی گیلان درج شده است.

رییس سازمان غذا و دارو کشور، صبح امروز در نشست روز جهانی غذا دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به توانمندی های گیلان در تولید محصولات غذایی با کیفیت، از صنایع غذایی گیلان به عنوان افتخار کشور یاد کرد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس دکتر غلامرضا اصغری در نشست روز جهانی غذا دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این که خوشبختانه نسبت به تولید محصولات غذایی وضعیت خوبی در کشور داریم، اظهار داشت: در این خصوص تولیدکنندگان مواد غذایی کمک بسیاری برای توسعه چرخ های اقتصادی کشور کردند و از آنها می توان به عنوان مدیرانی نام برد که خلق ثروت می کنند.

 وی سازمان غذاو دارو را به عنوان متولی غذاو دارو، تسهیلات و ملزومات پزشکی، آرایشی و بهداشتی در کشور خواند و یادآور شد: غذا نسبت به همه موارد ذکر شده اولویت دارد چون اعتقاد ما این است که پیشگیری مقدم بر درمان می باشد.
 دکتر اصغری ارتقا کیفیت مواد غذایی را مهم خواند و اظهار داشت: سعی ما این است که با تقویت این مهم، پیشرفتی در زمینه صنایع غذایی کشور ایجاد شود. توانمند سازی و مستقل کردن استان ها در این خصوص از سیاست های جدید سازمان غذا و دارو کشور است و تمام اختیارات سازمان مذکور به استان ها تفویض خواهد شد.
 رییس سازمان غذاو دارو در خاتمه با اشاره به توانمندی های گیلان در تولید محصولات غذایی با کیفیت، گفت: در حال حاضر، عزم ملی برای حمایت از صنایع غذایی در ایران وجود دارد و در این زمینه گیلان از افتخارات کشور است.
 معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سخنانش پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و یادآور شد: تغذیه مناسب و صحیح و تحرک کافی در پیشگیری از بیمارها نقش مهمی دارد و توجه مردم به این مهم ضروری است.
 وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در تنویر افکار عمومی بیان داشت: رسانه ها برای ارتقاء سطح آگاهی مردم درباره سبک زندگی سالم و استفاده از غذاهای سالم نقش تاثیرگذار و اساسی دارند.
 16 اکتبر مصادف با 24 مهر ماه روز جهانی غذا است. 
انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15600

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی