امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

سه دکل مخابراتي شرکت ارتباطات سيار همراه اول در رشت نصب می شود

  • یکشنبه, 19 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس در خصوص " بحث واگذاري مکان نصب سه دکل مخابراتي شرکت ارتباطات سيار همراه اول " سه مکان مشخص شده براي اين سه دکل در پارک نارون در بلوار مدرس ، حريم رودخانه در بلوار رودباري و پارک سيمرغ در رشتيان رشت پيش بيني شده است .

فرانک پيشگر رييس کميسيون بهداشت ، محيط زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي کلانشهر رشت در خصوص اجازه ي نصب اين سه دکل در مناطق عنوان شده ، اظهار داشت : بر طبق نامه نگاري هايي که با سازمانهاي مختلف در خصوص مضرات نصب دکل هاي BTS در سطح شهر و مناطق مسکوني از سوي کميسيون صورت گرفته است هيچ دستورالعملي مبني بر محدوده ي اين دکل ها و مضربودن و يا نبودن آنها بر روي سلامت شهروندان در کشور وجود ندارد و از سوي ديگر دغدغه اي که در کميسيون بهداشت شوراي اسلامي شهر رشت وجود دارد اين است که نصب اين دکل ها در آينده باعث نازيبا شدن چهره ي شهر خواهد شد .

وي تاکيد کرد : سه مکان پيشنهاد شده در فضاي حريم رودخانه و پارک ها قرار دارند و از سوي ديگر نمي توان نياز ارتباطات سيار را تکنولوژي منکر گرديد .

دکتر جمشيدي چناري نيز در خصوص نصب دکل هاي مخابراتي در مکانهاي ذکر شده گفت : با توجه به اينکه در آينده پس از لايروبي و ساماندهي رودخانه ها ، از حريم رودخانه ها براي مصارف ديگري استفاده خواهد شد لذا تقاضا دارم که در اين مورد با دقت نظر بيشتري برخورد شود .

وي تاکيد کرد : از سوي ديگر براي استفاده از اينترنت هاي پر سرعت نسل سوم و چهارم نياز به نصب اين دکل ها وجود دارد و پيشنهاد بنده اين است که مکانهاي ديگري در اين مورد جانمايي شود .

فاطمه شيرزاد نيز در اين زمينه عنوان کرد : براي نصب اين دکل ها ، بحث سلامت شهروندان ، حريم رودخانه و مبحث زيباشناختي شهر مد نظر قرار گيرد با توجه به اينکه لزوم استفاده از تکنولوژي براي شهروندان نيز بر کسي پوشيده نيست .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1563

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی