امروز: چهارشنبه 07 اسفند 1398 برابر با 26 فوریه 2020

مخالفت مجلس با تعطیلی رسمی پنجشنبه‌ها/ هم اکنون ساعت کار ادارات بسیار پایین است

  • یکشنبه, 19 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از انتشار اخباری مبنی بر تدوین طرحی در دولت برای تعطیلی رسمی پنج‌شنبه‌ها، گفت:‌ با تعطیلی رسمی پنج‌شنبه‌ها در کشور استفاده بهینه از عملکرد سازمان‌ها کاهش یافته و از سویی دیگر این اقدام هیچ کمکی به کاهش آلودگی هوا نیز نمی‌کند.

عباس صلاحی درباره زمزمه تدوین طرحی در دولت مبنی بر تعطیلی رسمی پنجشنبه‌ها، افزود: بدون‌شک اجرای چنین طرحی در کشور شدنی نیست؛ آنچه مسلم است اینکه هم اکنون در ادارات کم‌کاری وجود دارد و اگر قرار باشد پنج‌شنبه‌ها نیز به لیست روزهای تعطیل اضافه‌ شود مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از بالا بودن تعداد روزهای تعطیل در کشور، ادامه داد: با توجه به اینکه حجم تعطیلی‌ها در کشور بالا است لذا گاهی بین‌التعطیلات نیز از سوی دولت تعطیل اعلام نمی‌شود چراکه دلیل منطقی برای تعطیلی این روزها به ویژه پنج‌شنبه‌ها وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: در حالت عادی ساعت کار ادارات بسیار پایین است و تعطیلی پنج‌شنبه‌ها نیز موجب کاهش راندمان کاری می‌شود که همین امر ضربه‌های زیادی به چرخه اقتصادی کشور وارد می‌سازد.

وی با بیان اینکه تعطیلی رسمی پنج‌شنبه‌ها در کشور توجیه اقتصادی ندارد، یادآور شد: در سایر کشورهای دنیا شنبه و یک‌شنبه و در ایران نیز روزهای جمعه جزو  تعطیلات به شمار می‌رود حال اگر قرار باشد روزهای پنج‌شنبه نیز به تعداد تعطیلات اضافه شود، معاملات تجاری که در بحث واردات و صادرات بین ایران و دیگر کشورها صورت می‌گیرد مشکلاتی را در حوزه اقتصای ایجاد خواهد کرد.

صلاحی تاکید کرد: با تعطیلی رسمی پنج‌شنبه‌ها در کشور استفاده بهینه از عملکرد وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و کارخانجات به شدت کاهش می‌یابد و فعالیت‌ها نیز به تعویق خواهد افتاد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس نهم، با بیان اینکه تعطیلی رسمی پنج‌شنبه‌ها در کشور باید به تایید مجلس برسد، یادآور شد: به نظر می‌رسد مجلس نیز با چنین طرحی مخالفت کند چراکه این تعطیلی هیچ کمکی به کاهش آلودگی هوا و بار ترافیکی شهر نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری بررسی طرحی در کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس مبنی بر طرح کاهش تعطیلات رسمی در کشور،  تصریح کرد: این طرح مسکوت ماند و با توجه به واکنش‌هایی برای اجرای آن، هنوز تعیین تکلیفی در این زمینه صورت نگرفته است زیرا در این طرح قرار بود روز 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت و روز تاسوعا شهادت حضرت ابوالفضل (ع) روز کاری محسوب شود که مخالفت‌هایی در این زمینه صورت گرفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: کاهش تعطیلات رسمی نیز باید با دقت بررسی شود و تا جایی که مقدور است بتوان تعطیلات رسمی را در کشور کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از تدوین طرحی در دولت برای ساماندهی تعطیلات رسمی کشور خبر داده که بر اساس آن ضمن رعایت ۴۴ ساعت کاری ادارات در هفته، پنجشنبه‌ها در نیمه اول سال در تمام کشور و کل سال در کلانشهرها تعطیل می‌شود.خانه ملت

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1568

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی