امروز: چهارشنبه 04 مهر 1397 برابر با 26 سبتامبر 2018

شهردار جدید رشت به دادگاه معرفی خواهد شد

  • شنبه, 20 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت: افزایش ورود شیرابه زباله‌های از هر 4لیتر در هر ثانیه به 14لیتر در هر ثانیه، افزایش پیدا کرده است.  

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، علی اصغر خودکار گفت: برای بهبود وضعیت زباله سراوان باید اقدامات جدی‌تری انجام شود.

وی افزود: شهرداری رشت در انجام اقدامات لازم برای کم‌شدن وضعیت بحرانی جایگاه دفن زباله سراوان کوتاهی می‌کند.

خودکار با بیان اینکه به طور میانگین هر ثانیه 4 لیتر شیرابه از جایگاه دفن زباله سراوان می‌شود،خاطر نشان کرد: بارندگی‌های اخیر موجب شد که حجم شیرابه این جایگاه دفن بیشتر شود و حتی در مواردی در هر ثانیه 14لیتر شیرابه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت شیرابه را از عوامل ازدیاد جمعیت مگس، بیماری و دیگر مشکلات برای ساکنین دانست و تصریح کرد: رانش اخیر زباله در جایگاه دفن زباله سراوان مشکلات جدی برای این جایگاه به وجود آورده است و سطح بیشتری از جنگل سراوان را اشغال کرده است.

وی گفت: زباله‌های جدیدی که وارد جایگاه دفن زباله سراوان تهدیدی جدی محسوب می‌شوند،چون تولید زباله و حشارت موذی بیشتری را فراهم می‌کنند.

علی اصغر خودکار افزود: اگر هر چه سریعتر برای نصب زباله سوز استاندارد نصب نشود، مجبور خواهیم شد از شهردار رشت شکایت کنیم.

وی با بیان اینکه عدم حضور شهردار و معاونین وی در جلسه فرمانداری رشت در خصوص بررسی وضعیت جایگاه دفن زباله هم بسیار عجیب بود،گفت: در حال حاضر خسارت‌هایی که در اثر رانش زباله در این جایگاه به وجود آمده است در حال بررسی است، و اگر هر چه سریعتر جبران نشود،شهردار جدید رشت به دادگاه معرفی خواهد شد.ایسنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15904

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی