امروز: چهارشنبه 30 خرداد 1397 برابر با 20 جون 2018

شهردار جدید رشت به دادگاه معرفی خواهد شد

  • شنبه, 20 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت: افزایش ورود شیرابه زباله‌های از هر 4لیتر در هر ثانیه به 14لیتر در هر ثانیه، افزایش پیدا کرده است.  

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، علی اصغر خودکار گفت: برای بهبود وضعیت زباله سراوان باید اقدامات جدی‌تری انجام شود.

وی افزود: شهرداری رشت در انجام اقدامات لازم برای کم‌شدن وضعیت بحرانی جایگاه دفن زباله سراوان کوتاهی می‌کند.

خودکار با بیان اینکه به طور میانگین هر ثانیه 4 لیتر شیرابه از جایگاه دفن زباله سراوان می‌شود،خاطر نشان کرد: بارندگی‌های اخیر موجب شد که حجم شیرابه این جایگاه دفن بیشتر شود و حتی در مواردی در هر ثانیه 14لیتر شیرابه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت شیرابه را از عوامل ازدیاد جمعیت مگس، بیماری و دیگر مشکلات برای ساکنین دانست و تصریح کرد: رانش اخیر زباله در جایگاه دفن زباله سراوان مشکلات جدی برای این جایگاه به وجود آورده است و سطح بیشتری از جنگل سراوان را اشغال کرده است.

وی گفت: زباله‌های جدیدی که وارد جایگاه دفن زباله سراوان تهدیدی جدی محسوب می‌شوند،چون تولید زباله و حشارت موذی بیشتری را فراهم می‌کنند.

علی اصغر خودکار افزود: اگر هر چه سریعتر برای نصب زباله سوز استاندارد نصب نشود، مجبور خواهیم شد از شهردار رشت شکایت کنیم.

وی با بیان اینکه عدم حضور شهردار و معاونین وی در جلسه فرمانداری رشت در خصوص بررسی وضعیت جایگاه دفن زباله هم بسیار عجیب بود،گفت: در حال حاضر خسارت‌هایی که در اثر رانش زباله در این جایگاه به وجود آمده است در حال بررسی است، و اگر هر چه سریعتر جبران نشود،شهردار جدید رشت به دادگاه معرفی خواهد شد.ایسنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15904

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی