امروز: سه شنبه 03 مهر 1397 برابر با 25 سبتامبر 2018

اخطاریه زیست محیطی برای 11واحد آلوده کننده رودخانه سفیدرود در رودبار

  • سه شنبه, 23 آبان 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

برای 11 واحد آلاینده فرآوری زیتون که اقدام به رها سازی پساب آلوده به محیط نموده بودند، از سوی محیط زیست رودبار اخطاریه زیست محیطی صادر و به آنها مهلت داده شد تا نسبت به رفع معضل اقدام نمایند .

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس بهروز آژ اظهار کرد: طی پایش روزهای اخیر که توسط کمیته پساب شهرستان که متشکل از ادارات محیط زیست، آب و فاضلاب شهرستان، بخشداری، شبکه بهداشت شهرستان و شهرداران هرمنطقه می باشد، صورت گرفت، مشاهده شد که تعداد 11 واحد فراوری زیتون، پساب آلوده خود را بدون هیچ گونه تصفیه وارد رودخانه سفیدرود کرده و باعث آلودگی منابع آبی می گردند.

آژ افزود: در همین راستا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار با صدور اخطاریه زیست محیطی به واحد های فوق اعلام نمود تا نسبت به رفع آلایندگی اقدام نمایند و غیر اینصورت به جرم آلایندگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی گفت: رودخانه سفیدرود به عنوان مهمترین و با ارزشترین منبع تامین آب شرب، آب کشاورزی و اکوسیستم های آبی محیط زیست در استان گیلان محسوب شده که با پایان فصل کشاورزی دبی این رودخانه در پایین ترین سطح خود در این ماهها قرار گرفته و مصادف شدن این چالش با معضل پساب های فراوری های زیتون و روغن کشی های زیتون باعث می شود تا فاکتورهایی همچون BOD و F/Coli که نمایانگر کیفیت سلامت آب می باشد در آبانماه نسبت به ماههای دیگر سال افزایش چشمگیری داشته باشد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار تصریح کرد: این امر با از بین بردن خاصیت خود پالایی در این رودخانه حیاتی، باعث وارد آمدن خسارات جبران ناپذیری به اکوسیستم های آبی استان و همچنین منابع آب کشاورزی و آب شرب استان گیلان خواهد شد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 15939

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی