امروز: دوشنبه 29 دی 1399 برابر با 18 ژانویه 2021

بازپخش سریال زباله، اینبار در آستانه اشرفیه

  • چهارشنبه, 08 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: متاسفانه ورود احشام به جایگاه زباله به معضلی برای بهداشت عمومی منطقه تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس جعفر میرزایی، رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه،ساماندهی و بهسازی جایگاه زباله شهرستان آستانه در روستای کشل آزاد را از اولویت‌های کاری این اداره عنوان کرد و گفت: متاسفانه ورود احشام به جایگاه زباله که به دلیل عدم تکمیل دیوار کشی در بخشهایی از جایگاه به معضلی برای بهداشت عمومی منطقه تبدیل شده است.

وی افزود:مقرر شده است، شهرداری نسبت به تکمیل حصارکشی در اسرع وقت اقدام کند.

میرزایی خاطر نشان کرد: شهرستان آستانه اشرفیه در زمینه مدیریت پسماند از طریق تبدیل و تولید محصولات سازگار با محیط زیست دارای پتانسیل های ارزشمند و منحصر بفردی است که لازم است از آنها با تمام توان حمایت کرد.

وی افزود: شرکتها به خصوص متولیان تفکیک زباله در شهرستان، امتیازاتی هستند، که حمایت از آنها می‌تواند مشکل پسماند در منطقه را به راحتی حل کند.

رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه در ادامه از اعلام آمادگی یک شرکت در این شهرستان برای مدیریت پسماند تالارهای عروسی این شهرستان خبر داد و گفت: این شرکت در صورت موافقت و حمایت کارگروه کمیته مدیریت پسماند شهرستان، تمام زباله تولیدی تالارهای عروسی شهرستان آستانه را جمع خواهد کرد.

وی افزود: 13تالار عروسی در سطح شهرستان فعال هستند که تا قبل از این زباله‌های خود را به جایگاه زباله منتقل می کردند، ولی از این به بعد مقرر شده است تا زباله‌ها را جهت تولید ورمی کمپوست تحویل شرکت تولید کود آلی بدهند. 

جعفر میرزایی رییس حفاظت محیط زیست آستانه قول مساعد داد که مجموعه مدیریتی شهرستان و استان قطعا برای حل معضل زباله تمام توان و تلاش خود را به کار خواهد برد.

میرزایی افزود:تنها راه مدیریت در بحث پسماند و فاضلاب، کاهش تولید پسماند و ورودی جایگاه های زباله است.

وی گفت طبیعت به خودی خود در حال پالایش زباله است اما متاسفانه این توان با فشاری که انسان به طبیعت می آورد رو به زوال گذاشته است.

میرزایی خواستار شد تا مدیران و اعضای کارگروه مدیریت پسماند از طرح هایی همچون تولید کود آلی و چیپس چوب بازدید کنند و تلاش خود را معطوف به راه‌های نوین مدیریت پسماند کنند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 16077

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی