امروز: یکشنبه 28 دی 1399 برابر با 17 ژانویه 2021

همکاری با شرکت های ایرانی ، الویت شهرداری رشت در بحث سرمایه گذاری است / عدم حضور مسئول گیلانی در بدنه دولت دلیل توسعه نیافتگی رشت است

  • سه شنبه, 14 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

 سلسله نشست های سرمایه گذاری در دفتر ساختمان مرکزی شهرداری رشت با حضور دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت، احمد رمضانپور نرگسی و محمدحسن علیپور از اعضای شورای اسلامی شهر رشت، مهندس شیرزاد معاون مالی و اقتصادی شهرداری رشت، ، مهندس اخوان معاون برنامه ریزی تو سعه سرمایه انسانی شهرداری رشت، گل احضار رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری رشت ، رحمتی مدیر بازرسی شهرداری و حسنی رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و پریسا رستگار سرپرست امور ارتباطات بین الملل شهرداری و دکتر ابراهیم شاه ، دکتر ابراهیمی و مهندس درخشان فر به عنوان فعالین سرمایه گذاری در شهر رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس  در این نشست شهردار رشت ضمن خیر مقدم به دکتر ابراهیم شاه و هیئت همراه اذعان داشت: عدم توجه به سرمایه گذار فقط مختص شهر رشت نیست بلکه این مسئله در همه کشور به طور کم یا زیاد دیده می شود.

دکتر نصرتی تصریح کرد: مادامی که تفکر مدیران بر این باشد که ایران با داشتن نفت و گاز ثروتمندترین کشور جهان هست ، هیچ زمان در بخش سرمایه گذاری و ورود سرمایه گذار موفق نخواهند شد.

 
 وی با اشاره به فعالیت خود در مجمع بین المللی افزود: الویت شهرداری رشت در بخش سرمایه گذاری کار کردن سرمایه گذاری داخلی و شرکت های ایرانی است.

دکتر مسعود نصرتی با تاکید بر ظرفیت بسیار بالای شهر رشت خاطر نشان کرد: تالاب ۳۵ هکتاری عینک، دو رودخانه گوهررود و زرجوب، و از همه مهم تر ورود سالیانه ۳۶ میلیون گردشگر به این شهر در مقایسه به ورود ۲۰ میلیون گردشگر در شهر مذهبی مشهد موضوع قابل تاملی در حوزه سرمایه گذاری در این شهر است.

 
 
 شهردار رشت با اشاره به ضرورت تامین زیرساخت ها در مسائل مختلف در راستای ورود سرمایه گذار یادآور شد: با توجه به بکر بودن شهر رشت در حوزه سرمایه گذاری، و عدم وجود رقیب در این حوزه باید گفت که شرایط کاملاً برای سرمایه گذاری آماده و مهیاست.لذا کسی در شرایط فعلی برنده است، که نفر اول باشد.

وی از آمادگی کامل شهرداری رشت در حمایت از سرمایه گذارخبر داد و گفت: خوشبختانه ظرف ۴ الی ۵ ماه آینده با ورود راه آهن به شهر رشت، شاهد تسهیل در امر سرمایه گذاری خواهیم بود.

 
 
 عدم حضور مسئول گیلانی در بدنه دولت دلیل توسعه نیافتگی رشت است

احمد رمضانپور نرگسی توسعه نیافتگی شهر رشت در حوزه های مختلف را عدم حضور فرد گیلانی در بدنه دولت در ادوار گذشته اعلام کرد و اذعان داشت: بعد از دوره دیلمی برای اولین بار با حضور دکتر نوبخت به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه شاهد فعالیت یک گیلانی در بدنه دولت هستیم.

این عضو شورا با اشاره به حضور فردی توانمند در شهرداری رشت، تصریح کرد: امروز همه چیز عوض شده ، و اکنون یک مثلث قدرت توسعه در شهر رشت، که در راس آن استاندار جوان و مجمع نمایندگان استان، و شهردار و اعضای شورا دو ضلع این مثلث هستند، در تلاشند تا رشت را به جایگاه واقعی خود هدایت نمایند.

وی در ادامه با اشاره به قطع ارتباط با جهان و کاهش ورود سرمایه گذار در دولت هشتم و نهم تصریح کرد: امروز حاکمیت به این نتیجه رسیده ، که برای برون رفت از وضعیت کنونی باید به سرمایه گذار میدان داد.

 
 
 ضرورت ایجاد مشارکت و همدلی مابین مسئولین و سرمایه گذار

محمد حسن علی پور دیگر نماینده شورای شهر رشت نیز با تاکید بر ضرورت ایجاد مشارکت و همدلی ما بین مسئولین و سرمایه گذار یادآور شد: خوشبختانه امروز با وجود تعامل ما بین شهردار و اعضای شورای شهر شاهد ورود سرمایه گذار در این شهر هستیم.

علی پور با اشاره به شجاعت و از خودگذشتگی جوانان هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: شجاعت و فداکاری در نسل امروز نیز به همان قدرت مشهود است و خوشبختانه شاهد حضور جوانان فعال و خوش فکری در مسندهای مدیریتی استان و شهرستان رشت هستیم.

 
 
  هیچ کس پذیرای نقطه ریسک نیست

دکتر ابراهیم شاه با تاکید بر مطالعات و تحقیقات بیست ساله خود در خصوص استان گیلان اذعان داشت : نقص های فرهنگی و قانونی در بخش سرمایه گذاری مانع تحقق اهداف توسعه ای دلسوزان این استان است.

این سرمایه گذار که دکترای مدیریت توسعه و پایه گذار اولین مرکز پژوهشی از سال ۶۹ است، در اشاره به سوابق فعالیت خود اظهار داشت: تالاب ها و رودخانه ها امتیاز بزرگی است که به بدترین وجه ممکن حفاظت می شوند، لذا شایسته استت تا در اولین گام به فکر احیا این رودخانه ها باشیم.

 
 

وی به ضرورت توجه به بخش تحقیق در شهرداری تاکید داشت و گفت: با توجه به اینکه در عصر انفورماتیک اطلاعات همه چیز ثبت خواهد شد به عنوان اولین پیشنهاد شایسته است اطلاعات پژوهشی در شهرداری ثبت و ضبط شود.

دکتر ابراهیم شاه با اشاره به تامین امنیت سرمایه گذار در شهر یاد آور شد: هیچ کس نقطه ریسک را نمی پذیرد، بنابراین حمایت، هدایت و نظارت بر کار سرمایه گذار از وظایف مسئولین است.

 
 
 وی افزود: در هیج جای دنیا سرمایه گذار به دنبال مجوزها نخواهد رفت، بلکه سرمایه گذار با داشتن کارنامه و شناسنامه مشخص با تعیین حفظ جایگاه در حوزه سرمایه گذاری شهری ورود خواهد کرد.

دکتر ابراهیم شاه با تاکید بر تداوم ارتباط سرمایه گذار با مدیران گفت: اگر مدیران با سرمایه گذار هم سو نباشند ، هیچگاه طرح ها و برنامه های توسعه ای شهر موفق نخواهد شد.

در پایان این نشست مقرر شد تا مدت هفت تا ده روز آینده طرح های توسعه ای از سوی شهرداری اعلام ، و پس از آن با برگزاری نشست های مشترک سرمایه گذاران با کارشناسان شهرداری روی طرح ها کار شود و در طول مدت سه الی ۵ ساله به اجرا درآید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 16140

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی