امروز: جمعه 27 مهر 1397 برابر با 19 اکتبر 2018

  • اختصاصی
افتتاح بهترین بیمارستان فوق تخصصی شرق گیلان در آینده ای نزدیک+ عکس

بیمارستان خصوصی تخصصصی و فوق تخصصی میلاد شرق گیلان طی روزهای آینده افتتاح می شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس،دکتر جلال جلالی رئیس بیمارستان میلاد لاهیجان فارغ التحصیل دانشگاه مشهد و دارای فوق تخصص بیهوشی که از سال ۸۵ تا ۹۰ ریاست بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان را برعهده داشت درباره ساخت این بیمارستان توضیحاتی ارائه داد.

دکتر جلالی با اشاره به اینکه بیمارستان میلاد در دوفاز افتتاح خواهد شد ابراز داشت: این پروژه با هزینه صد میلیاردی و با ۱۸۰ تختخواب ساخته شده است و در فاز دوم قرار است بخش قلب باز آن مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی افزود: شرکت ما در سال ۸۶ ثبت شده است، زمین هم در همین سال خریداری شد. نقشه معماری آن دوسال برای تایید طول کشید و از سال ۸۸ با میلاد حضرت قائم کارعملیاتی را شروع کردیم و در این مدت وقفه ای هشت نه ماهه برای دریافت وام بانکی نیز داشتیم. تقریبا هجده و نیم میلیارد تومان تسهیلات بانکی استفاده کردیم.

رئیس بیمارستان ادامه داد: این بیمارستان در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع و زیربنای ۱۳ هزار متری و در ۶ طبقه ساخته شده است و تمام بخشهای تخصصی را دارا است و در بخش دوم نیز قرار است تا دستگاه آنژیوگرافی مجهز شود یکی دوسالی طول خواهد کشید تا بخش قلب باز آن افتتاح شود.

وی همچنین درباره زمان افتتاح بیمارستان نیز گفت: اگر خدا بخواهد در همین هفته یا هفته آینده زمان افتتاح بیمارستان را اعلام می کنیم.

رئیس بیمارستان درباره ترکیب سهامداران نیز گفت: تقریبا حدود نود نفر سهامداران بیمارستان هستند که اکثرا پزشک هستند. بنیانگزارانش دکتر ولی زاده، خانم دکتر اخوان و خودم بودند که طرح و فکرش را پایه گذار کردیم و برای کسب مجوز نیاز به هیات موسس ده نفره داشتیم و دکتر اکرامی، دکتر خرازی ، دکتر میرمحمد جلالی ، خانم دکتر سلیمانی، دکتر لطیفی، دکتر مشتاق و دکتر مهرمقدم نیز به ترکیب هیات موسسین اضافه شدند.

وی درباره نیاز شرق گیلان به بیمارستان نیز گفت: در شرق گیلان دارای کمبود بیمارستان هستیم و تنها یک بیمارستان خصوصی شفا داریم و نیاز به یک بیمارستان مجهز داشتیم که خدمات رسانی را به بهترین نحو ارائه دهد. لاهیجان بلوک شرق گیلان است و بسیاری به این شهر مراجعه می کنند. ما در سال ۸۶ مجوز ۶۰ تخت داشتیم که برای ۱۶۰ تخت برنامه ریزی کردیم. ما تمام استانداردها را سعی کردیم لحاظ کنیم. ما حتی میتوانیم نیاز غرب مازندران را برآورده کنیم.

جلالی در مورد بخش های وِیژه بیمارستان گفت: دو بخش سی سی یو، بخش ان آی سیو(برای نوزادان) با ده تخت از جمله بخشهای وِیژه است که لحاظ کردیم.در بخش مامایی سعی کردیم آخرین سیستم را لحاظ کنیم. و از روش زایمان در آب استفاده می کنیم که احتمالا در بیمارستان های دیگر گیلان وجود ندارد و و فکر میکنم امکاناتی که استفاده شده به گونه ای بوده که مردم لاهیجان شایستگی آن را داشته باشند.

وی با اشاره به مبحث توریسم درمانی در این بیمارستان ابراز داشت: ما بخش ویژه ای برای توریسم درمانی گذاشتیم و اساسا به عنوان یک سی سی یو خصوصی آن را دیدیم. چهار سوئیت تعبیه شده که برای همراهان بیمار و استراحت آن ها فراهم شده است که بتوانند راحت باشند. ما این زیرساختها را لحاظ کردیم و استانداردهای آن را از سوی سازمان گردشگری انجام دادیم و میتوانیم از این لحاظ پنج ستاره را کسب کنیم.

وی ادامه داد: در بیمارستان سازی بحث سازه و معماری اهمیت فراوان دارد که ضمن حفظ معماری زیبا اصول بهداشتی و درمانی ان رعایت شود و ما به همه مسائل آن دقت کردیم.برای بیماران امکانات رفاهی خاصی تعبیه شده که بتوانند از آن استفاده کنند. استفاده از فیلم های آموزشی و همین طور حق انتخاب برای ناهار بیماران مورد توجه است. بحث نظرسنجی چه در مورد تغذیه و چه امکانات رعایت شده است. امکانات خاصی را برای همراهان پیش بینی کرده ایم . داروخانه، کتابفروشی، گلفروشی، تجهیزات پزشکی و عینک فروشی در بیمارستان نیز تجهیز و پیش بینی شده است.

رئیس بیمارستان در ادامه برشمردن بخشهای ویژه این مرکز درمانی ابراز داشت: این بیمارستان دارای دو کافی شاپ خواهد بود ، یکی در لابی و یکی در طبقه چهارم که عمدا لحاظ شده که بیمار هرچه سریعتر بتواند به جامعه خودش برگردد و از فضای سبز و محیط زیبای بیمارستان استفاده کند و احساس بیمارگونه نداشته باشد.

رئیس بیمارستان میلاد درباره تعداد پرسنل این مرکز درمانی نیز اظهار داشت:در بحث جذب نیروی انسانی سخت گیری داریم. از اسفند ۹۳ جذب نیرو انجام شده و سه آزمون هم برگزار شده است ولی بازهم نمیگوئیم که ایده آل هستیم. در گام اول ۴۵۰ نفر جذب می شوند و در ماه های آینده یک تعدادی اضافه می شوند ودر آغاز بخش دوم به ۶۵۰ نفر خواهند رسید و البته این پرسنل منهای کادر پزشکی است. وی افزود: ما با ساختارهای مناسب محیطی توانستیم نیمی از راه خدمات مناسب را طی کنیم و نیمی دیگر به نیروی انسانی ما برمی گردد که موجب شده ما در این مساله سخت گیری داشته باشیم. از نظر ما برند و اسم میلاد اهمیت دارد، ما برای سهامداران ارزش قائلیم ولی اگر بین سهامدار و بیمارستان انتخاب کنیم بیمارستان اهمیت بالایی دارد. من فکر میکنم در این زمینه گام های مهمی برداشته شده است.

دکتر جلالی در مورد ارتباط با مسئولان استان و شهرستان و میزان حمایت های آن ها نیز ابراز داشت: ما یک سری مراوداتی با مسئولین سیاسی داشتیم و یک سری همکاری ها هم شده است و از همه کسانی که در این راستا گام برداشتند تشکر می کنیم. اما واقعیت این است که سطح انتظارات ما بسیار بالاتر برای این پروژه عظیم بود. زیرا برای پروژه ای که صد میلیارد هزینه شده است انتظار بیشتر است. ما از صمیمیت مدیران لاهیجان و استان گیلان تشکر میکنیم و انتظار داریم که توجه بیشتر شود.

رئیس بیمارستان با اشاره به خدمات بیمه ای بیمارستان ابراز داشت: پوشش بیمه ای بیماران با بیمه های پایه بستگی به قرارداد با دانشگاه دارد که هنوز انجام نشده است. وی در مورد این که آیا طرح تحول سلامت در این بیمارستان لحاظ می شود خاطرنشان کرد: معتقدم در بخش درمان آنگونه باید کار نکردیم. بعضی چیزها باید به بخش خصوصی می سپرد. در مورد طرح تحول سلامت هم بسیاری از پزشکان هنوز کارانه های خودشان را دریافت نکردند و دیگر آنچنان انباشت شده است که فراموش کرده اند . اکنون می شنویم که طرح تحول سلامت شانزده هزار میلیارد بدهی داردو به نظرم این طرح ادامه داری نیست. ولی ما بر اساس قانون و قراردادهایی که داریم خدمات خودمان را به بیماران با بیمه های مختلف ارائه می دهیم.

عکس از:علیرضا شانه چیان

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 16146

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

بلی - 32.2%
خیر - 67.8%
اين نظرسنجي به پايان رسيده است

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی