امروز: شنبه 05 مهر 1399 برابر با 26 سبتامبر 2020

تطهیر وزیر جهاد کشاورزی با تبلیغ سبوس! /پیشنهاد خرید تضمینی "سبوس آرام بخش" از کارخانجات گیلان برای وزارت متبوع!

  • دوشنبه, 27 آذر 1396
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در استانی که مردم شریف و زحمتکش آن تفاوت بین سبوس برنج و برنج سبوس دار را می فهمند بر خلاف برخی ها ! باید در بکار بردن الفاظ دقت لازم را داشت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، به دنبال بازتاب وسیع رسانه های استان و کشور در پی توهین وزیر جهاد کشاورزی به یکی از کشاورزان استان گیلان در مراسم بازدید از کارخانجات شرق گیلان، موج جدیدی از تفسیر و به عبارتی تطهیر وزیر! توسط برخی مجیزه گویان تازه به دوران رسیده در برخی از رسانه های محلی در حال شکل گیری است. بر همین اساس پرداختن به استنادهای پر از اشکال این تحلیل ها نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه عمق عدم آگاهی و عدم درک صحیح از شرایط موجود را عریان تر می کند که لازم است در ادامه به نکاتی در این خصوص بپردازیم.

از نکات قابل تامل اینکه راوی داستان وزیر و سبوس! سعی کرده تمامی وقایع را در انتها به جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی منتسب کند که این نشان از عمق کینه توزی و بی هویتی یک فرد می باشد و نشانه ای بارز از تفرقه افکنی بین رسانه های استان است.

حال اگر از این نگاه سخیف راوی داستان بگذریم باید به لحن و ادبیات وزیر در صدور حواله سبوس به کشاورز پرداخت. در این فرضیه چندین سناریو در ذهن متبادر می شود اول اینکه وزیر آنچنان تحت تاثیر معرفی سبوس خوراکی و برنج سبوس دار قرار گرفت که سعی در تبلیغ محصول گیلانی برای بهره مندی از تاثیرات آرام بخش داشته که در این صورت پیشنهاد خرید تضمینی از کارخانجات گیلان برای وزارت متبوع را داریم! دوم اینکه بعد از بازدید وزیر از کارخانه، ایشان هنوز تفاوت بین سبوس دام و خوراکی را درک نکرده و سبوس برنج با لحن تمسخر آمیز به کشاورز حواله کرده است که باز هم این موضوع به محلی برای حاشیه سازی و خنده اطرافیان تبدیل شده است که در این صورت پیشنهاد می شود بازدید مجددی از خط تولید سبوس و برنج سبوس دار داشته باشید!

حال که کمر کشاورزان همانند خوشه های برنج در زیر فشار اقتصادی خمیده شده است بهتر است رسانه ها به رسالت ذاتی خود که همان اطلاع رسانی دقیق و شفاف بدون باجگیری و باج خواهی و سهم خواهی است بپردازند و از برگزاری دوره آموزشی توجیهی! با عنوان "فواید سبوس برنج و برنج سبوس دار!" خودداری کنند و تفسیر فواید برنج و سبوس را به متخصصان آن بپردازند.

بازنگری چندین باره فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی به وضوح مشخص می کند که وزیر جهاد کشاورزی سعی دارد برای فرار از جواب دادن به یک کشاورز زحمتکش با غیرت گیلانی با کلید واژه سبوس فضا را تلطیف کند و قصد توهین را نداشته اما در استانی که مردم شریف و زحمتکش آن تفاوت بین سبوس برنج و برنج سبوس دار را می فهمند بر خلاف برخی ها ! باید در بکار بردن الفاظ دقت لازم را داشت.

در پایان به برخی رسانه های دکوری استان توصیه می شود شرافت قلم خود را برای لقمه نانی نفروشند و با تفرقه افکنی در فکر زراندوزی و جاه طلبی نباشند و حکایت کاسه داغتر از آش مصداق بارز چنین اقداماتی است.

انتهای پیام/083458

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 16271

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی