امروز: دوشنبه 05 خرداد 1399 برابر با 25 می 2020

دادگاه نخست هیئت مدیره شهر صنعتی رشت تشکیل شد

  • دوشنبه, 27 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس محمدرضا برجی نبود تصفیه‌خانه فاضلاب شهر صنعتی را از معضلات جدی خواند و اظهار کرد: شهر صنعتی رشت با قدمت بیش از ۴۰ سال سیستم تصفیه‌خانه ندارد و فاضلاب آن علاوه بر ایجاد آلودگی به دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت، به تالاب انزلی می‌ریزد.

وی با بیان اینکه هیچ اراده‌ای در مدیریت شهر صنعتی رشت برای احداث تصفیه‌خانه فاضلاب دیده نمی‌شود، تصریح کرد: با طرح شکایت محیط زیست مدیر عامل و هیئت مدیره آن به دادگاه احضار شدند و دادگاه نخست آنها تشکیل شد و در حال رسیدگی دوباره پرونده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان افزود: امیدواریم با توجه به حساسیت موجود دادگاه رای قاطع در این زمینه را صادر کند.

وی با اشاره به اینکه از ۵۲ شهر استان تنها دو شهر دارای تصفیه‌خانه فاضلاب است، تصریح کرد: ۴۹ شهر استان فاضلاب بدون سیستم تصفیه است که وارد منابع آبی استان و رودخانه‌ها می‌شود.

برجی ادامه داد: از ۲۲ شهرک صنعتی استان هفت شهرک دارای سیستم فاضلاب هستند و بقیه سیستم فاضلاب ندارند.

وی با اشاره به اینکه حدود سه تا چهار شهرک صنعتی در دست ساخت است، تصریح کرد: از ۲۲ بیمارستان دولتی گیلان تنها چهار بیمارستان سیستم فاضلاب دارد و مکان دفن زباله در این استان غیراستاندارد است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان، به حضور مسافران در استان و افزایش تولید زباله اشاره کرد و گفت: در هنگام حضور گردشگران ۱۰ برابر جمعیت گیلان زباله تولید می‌شود.

وی از تولید حدود ۲ هزار تن زباله در روزهای عادی گیلان خبر داد و یادآور شد: بیشتر ریخت و پاش‌های زباله توسط سرنشین خودروها انجام می‌شود و شایسته نیست گیلان اینگونه آلوده شود.فارس

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1692

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی