امروز: دوشنبه 12 خرداد 1399 برابر با 31 می 2020

عدم پاسخگویی برخی مدیران دستگاههای اجرایی گیلان غیر قابل توجیه است

  • سه شنبه, 28 بهمن 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به نظر می رسد یکی از مشکلات موجود در گیلان در شرایط کنونی عدم پاسخگویی و یا عدم همراهی برخی از مدیران دستگاههای اجرایی با دولت تدبیر و امید باشد.اگر مدیران در بخشهای مختلف که در دولت تدبیر و امید به کار گمارده شده اند، نتوانند بر اساس قانون ، ضوابط و برنامه های دولت تدبیر و امید عمل نمایند و در برابر موجی از هجمه ها و اتهام زنی ها، پاسخگو نباشند و زمان و مکان را به سکوت منفعت طلبانه بگذارند هم در حق خود و هم در حق مردم و دولت جفا کرده اند.

اگر این سکوت به معنای عدم همراهی با دولت یازدهم است که مدیران ارشد باید تکلیف خود را با چنین مدیرانی که لباس دولت دکتر روحانی برای آنان گشاد است، روشن کند در غیر اینصورت وضعیت روز به روز رو به پس رفت خواهد بود و برنامه های دولت تدبیر وامید نیز ابتر خواهد ماند.

با کمال تاسف به نظر می رسد در استان گیلان به غیر از دکتر نجفی، استاندار و چند معاون و مدیر همسو با دولت تدبیر و امید، تقریبا هیچ مدیری پاسخگوی اعمال خود و دیگران نیست. استاندار گیلان در جغرافیای سیاسی و اجتماعی و اقتصادی گرفتار آمده که هم باید پاسخگوی مسائل مرتبط با سد شفارود و سد …، مباحث زیست محیطی، هجمه های ناصواب سیاسی و جناحی عده ای امتحان پس داده در سالهای اخیر و پاسخگوی عملکرد غیر منطقی برخی مدیران بعضا ضعیف و ناکارآمد استانی باشد.
برخی از دوستان مدیر در حوزه های مختلف استان اعم از کشاورزی، صنعت، گردشگری محیط زیست سیاسی و … باید بپذیرند که مانند آن روزهایی که شب و روز به دنبال ماندن و یا تکیه زدن بر کرسی های مدیریت به هر دری می زدند و خود را شیفته خدمت به مردم نشان می دادند در جغرافیایی کاری و حفظ موقعیت مدیریتی خود، حتی حاضر به پاسخگویی در حداقل ترین حالت ها نیستند. به نظر می رسد آنان در تلاشند تا دکتر محمدعلی نجفی، استاندار گیلان را به هر قیمتی هزینه کارکردهای ناصواب ، ضعیف و عافیت طلبانه و بعضا جناحی خود کنند.
علی ایحال ، ظریفی می گفت، حالا می فهمم چرا دراوایل شروع بکار دولت تدبیر و امید، دلسوزان نظام می گفتند که دولت اگر نتواند مدیرانی دلسوز و همسو با برنامه های خود را دعوت به کار کند، با مشکل مواجه خواهد شد. به نظر می رسد، همه مردان حلقه اول دولت روحانی گرفته تا استاندار محترم، باید برای وضعیت مدیریت برخی دستگاههای اجرایی استان فکری عاجل کنند.گیل خبر

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 1703

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی