امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 19 ژانویه 2019

فیلم منتشر شده از مرکز سرای مهربانی رشت مربوط به سال گذشته است

  • یکشنبه, 26 فروردين 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: فیلم منتشر شده از یکی از مراکز نگهداری کودکان اوتیسم استان با عنوان سرای مهربانی رشت، موضوع جدیدی نبوده و مربوط به سال گذشته است که در همان زمان با خاطیان برخورد شد

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمدرضا پارسی اظهار کرد: سال گذشته، مدیر مرکز سرای مهربانی رشت مورد توبیخ قرار گرفت و به او ابلاغ کردیم که نسبت به اخراج 2 نفر از عوامل خاطی این مرکز اقدام شود.
وی با بیان اینکه نظارت مستمر بر عملکرد این مرکز و سایر مراکز بهزیستی وجود دارد و تخلف مشابهی مشاهده نشده،افزود: افزون بر 2 هزار نفر از توانخواهان شدید و خیلی شدید شامل بیماران روانی مزمن و ذهنی در 37 مرکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی استان گیلان نگهداری می شوند و نظارت کاملی بر این مراکز وجود دارد.
خردادماه سال گذشته یکی از کودکان در مرکز سرای مهربانی رشت محل نگهداری کودکان اوتیسم مورد آزار و اذیب دو نفر از مربیان قرار گرفته بود که سازمان بهزیستی در همان زمان برخورد با افراد خاطی را در دستور کار قرار داد.
اوتیسم، یک اختلال رشد است که در سه سال اول زندگی ظاهر می گردد. این بیماری با تاثیر بر روی مغز کودک،رفتارهای اجتماعی و مهارت ارتباط برقرار کردن را مختل می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 17426

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی