امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 18 ژانویه 2019

قیمت آش و حلیم در شهرستان رشت اعلام شد

  • دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس اتحادیه صنف رستوران و سنتی های رشت، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، قیمت آش و حلیم در این شهرستان را اعلام کرد.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس مهدی پورمحمدی اظهار کرد: قیمت آش و حلیم از بیستم فروردین ماه سالجاری 10 درصد افزایش یافت اما تغییر قیمت دیگری برای ماه رمضان نخواهیم داشت.
وی با اشاره به متفاوت بودن قیمت با در نظر داشتن درجه بندی آش و حلیم افزود: بر همین اساس آش درجه ممتاز کیلویی 18 هزار تومان، آش درجه یک کیلویی 16 هزار تومان و آش درجه 2، کیلویی 12 هزار و 500 تومان تعیین شده است.
به گفته پورمحمدی، همچنین هر کیلوگرم حلیم درجه یک 15 هزار تومان و درجه 2 ، 12 هزار تومان پیش خواهد بود.
رئیس اتحادیه صنف رستوران و سنتی های رشت با بیان اینکه فقط یک واحد آش فروشی ممتاز در رشت وجود دارد، گفت: امکانات، تجهیزات، سرمایه گذاری انجام شده و بکار گیری تعداد نیروها ازجمله مولفه های ممتاز شناخته شدن واحدهای آش و حلیم هستند.
وی اضافه کرد: در مجموع تمامی افرادی که دارای پروانه کسب بوده و عضو اتحادیه هستند، نرخ فروش حلیم و آش آنها درجه یک محسوب می شود و کسانی که بدون پروانه و مقطعی در ماه مبارک رمضان اقدام به عرضه آش و حلیم می کنند، قیمت فروش آنها براساس درجه 2 لحاظ می شود.
پورمحمدی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا گزارش شکایت، با سامانه 124 تعزیرات و شماره تلفن های 33237632 یا شماره 33125444 ستاد خبری و واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز استان گیلان تماس بگیرند.
حدود 40 واحد پخت و عرضه آش و حلیم در شهرستان رشت فعال است.
نخستین روز ماه مبارک رمضان امسال، 27 اردیبهشت ماه جاری است.ایرنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 17698

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی