امروز: پنج شنبه 08 خرداد 1399 برابر با 28 می 2020

افتتاح بنیاد امید ایرانیان شعبه گیلان؟ /از کدام امید سخن می‌گویید؟

  • دوشنبه, 18 تیر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

وقتی امروز از افتتاح بنیاد امید ایرانیان شعبه گیلان در روز پنج‌شنبه هفته جاری با حضور عارف اصلاح‌طلبان مطلع شدم ناخودآگاه دلم گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس وقتی امروز از افتتاح بنیاد امید ایرانیان شعبه گیلان در روز پنج‌شنبه هفته جاری با حضور عارف اصلاح‌طلبان مطلع شدم ناخودآگاه دلم گرفت.

امید کلمه‌ای است که این روزها برایمان بسیار غریبه شده است.

شاید پیش‌ازاین مردم ایران با این کلمه بسیار عجین شده بودند، منظورم آن روزهایی است که با وجود تمام تحریم‌ها با همت و همدلی و با عزت و افتخار مشکلات را پشت سر می‌گذاشتیم.

اما حالا چند وقتی است که از نگاهمان، کلاممان و حتی انتقادات گاهاً تندمان فقط بوی فقر، ناامیدی و درد شنیده می‌شود.

سکه به مرز سه میلیون نزدیک شده و ارز روزهای ۱۰‌هزارتومانی‌اش را سپری می‌کند، برخی از اقلام ضروری دارویی از لیست بیمه خارج‌شده، بازنشستگان معوقات چندماهه خود را نگرفته‌اند، مردم خوزستان آب ندارند و

آری …تمام این‌ها درد است.

دردی به وسعت آه کشیدن‌های پدرانی که دستان زمخت و پینه‌بسته کارگری‌شان در تأمین نیازهای اولیه عاجز شده‌اند.

یاد روزهای جنگ به خیر، همان روزهایی که مردان بی‌ادعا سینه‌هایشان را سپر بلای دشمن کردند و هرگاه پیرمرادشان مردم را به یاری‌رساندن برای جبهه‌ها فراخواند همه مشتاقانه لبیک گفته و از تخم‌مرغ‌هایی که قرار بود با فروشش امرار و معاش کنند تا زیورآلاتشان را خالصانه برای دفاع از اسلام، انقلاب و حمایت از رزمندگان هدیه دادند.

و چه مضحک بود روزی که معاون رئیس‌جمهور وقت در دورانی که مدعی استقلال و قدرت هستیم زیورآلات و سکه‌های مردم را برای رفع مشکلات اقتصادی مطالبه کرد تا این هم اندوهی شود بر دیگر دردهایمان.

افتتاح بنیاد امید ایرانیان شعبه گیلان؟

از کدام امید سخن می‌گویید؟

چرا بازهم قصد دارید همانند پنج سال گذشته مردم را با کلمات پوچ و واهی به سخره گرفته و به دنبال منافع سیاسی خود سرگردان کنید.

باور کنید دیگر وعده‌های دروغین راه به‌جایی نمی‌برد، این روزها مردم تشنه اقدام و عمل هستند، اقدام و عملی که رهبر انقلاب بارها تأکید کرد اما گوش شنوایی وجود نداشت.

اندوهگینیم از تمامی حقوق‌های نجومی که برخی از مدیران دولت تدبیر و امید معتقدند سهمشان از سفره انقلاب است.

اندوهگینیم از تمامی کارخانجات ورشکسته و از تمامی زندان‌هایی که به‌واسطه عدم توان مردان در پرداخت سکه‌های چندمیلیونی مهریه در حال پر شدن است، از تمامی حرف‌هایی که فقط قصد توجیه و حواله کردن مشکلات به نام دولت قبلی را دارد.

بس کنید. شما را به خدا بس کنید.

این انقلاب سهم‌الارث پدری کسی نیست و اگر هم قرار به سهم خواهی باشد سهم مردم از همه بیشتر است.

این انقلاب متعلق به مردم است، مردمی که برای تحقق آن تا سال ۵۷ در زیر شکنجه‌های ساواک و پس‌ازآن در دوران هشت سال دفاع مقدس در نبرد با رژیم بعثی و هم‌پیمانانش و بعد از آن در دوران تحریم و نداری و فقر مردانه یاری‌تان کردند و خم به ابرو نیاوردند.

برجام، برجام گفتن‌هایتان چیزی عاید مردم نکرد و فقط سپرده‌های ارزی آقازاده‌هایتان را در کشورهای اروپایی افزایش داد.

ما نیازی به بنیادهای تو خالی و سیاسی‌تان نداریم، ما نیازی به وعده‌های دروغین و واهی‌تان نداریم.

ما عزت خود را می‌خواهیم، عزتی که با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و با پشت پا زدن به دولت‌های مستکبر جهان محقق می‌شودسپید خبر

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 18163

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی