چاپ کردن این صفحه

وعده‌ی 48 میلیارد تومانی دکتر نوبخت به پروژه راه آهن قزوین- رشت محقق شد

استاندار گیلان از تحقق وعده‌ی 48 میلیارد تومانی دکتر نوبخت به پروژه راه آهن قزوین- رشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، دکتر مصطفی سالاری در نشست بررسی روند احداث راه آهن قزوین- رشت با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور که ظهر امروز در ایستگاه راه آهن در فلکده رشت برگزار شد به مسیر پرتردد و پرحادثه رشت به جیرده اشاره کرد و گفت: توافقنامه 20 میلیارد تومانی به منظور تسهیل در تردد و کاهش حوادث پروژه چهار خطه کردن مسیر رشت به جیرده که شامل 9 کیلومتر است بین استانداری و شرکت توسعه زیرساخت امروز به امضاء رسیده است .

وی افزود: در این توافقنامه 10 میلیارد تومان از اعتبارات استانی و 10 میلیارد تومان از طریق منابع شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تأمین می‌شود .

استاندار گیلان گفت: همزمان با شروع عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده از سهم استان گیلان 2 میلیارد تومان پرداخت شد .

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه با اتمام پروژه راه آهن قزوین- رشت دکتر روحانی به گیلان سفر می‌کند افزود: در سفر استانی رئیس جمهور به گیلان علاوه بر بهره‌برداری از پروژه راه آهن، پروژه‌هایی همچون بیمارستان‌ها، راه‌ها و دیگر پروژه‌هایی که قابل بهره‌برداری است افتتاح می‌شود .

وی با قدردانی از پیگیری‌های دکتر نوبخت و مجموعه وزارت راه و شهرسازی در روند احداث پروژه راه آهن اظهار کرد: در نشست اخیر مدیران کشوری و استانی در سازمان برنامه و بودجه دکتر نوبخت وعده‌ی تزریق 48 میلیارد تومانی به پروژه راه آهن را داده‌ بود که در هفته اخیر محقق شد دکتر سالاری به ایجاد مرکز نمایشگاهی تولید و عرضه سازه‌های چوبی در مجاورت ایستگاه راه آهن در فلکده اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز به واسطه استفاده از زیرساخت‌های موجود در این نقطه انتخاب شده و با افتتاح راه آهن از بُعد تجاری در آینده به عنوان مرکز تولید و عرضه سازه‌های چوبی در سراسر کشور خواهد بود .

در این نشست معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با تقدیر از حمایت‌های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌های استاندار گیلان درخصوص تسریع در روند احداث راه آهن قزوین- رشت گفت: راه آهن قزوین- رشت به واسطه قرار گرفتن در مسیر اتصال کریدور شمال- جنوب در حوزه حمل و نقل ملی و بین‌المللی از اهمیت خاصی برخوردار است .

خیراله خادمی به سرعت گرفتن احداث راه آهن قزوین- رشت باتوجه به تزریق نقدینگی به این پروژه در هفته اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: از هر ظرفیتی برای تسریع در بهره‌برداری این پروژه در آینده‌ای نزدیک استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 18224