امروز: سه شنبه 30 بهمن 1397 برابر با 19 فوریه 2019

کمیته عکاسان خبری گیلان تشکیل می‌شود/خانه مطبوعات گیلان آماده افزایش عضویت خبرنگاران

  • دوشنبه, 15 مرداد 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها جهت رفع مشکلات خبرنگاران بهره برد تصریح کرد: مطالبات خبرنگاران در کارگروه مطبوعات کشور پیگیری می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس فیروز فاضلی، امروز (۱۷ مرداد) در مراسم استانی روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران گیلان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیا(ص) رشت با اشاره به مجوزهای صادر شده در حوزه رسانه استان، اظهار کرد: گیلان دارای ۱۷۶ نشریه مکتوب و در مجموع با ۲۹۳ نشریه مکتوب و مجازی دارای مجوز دارای رتبه ششم در سطح کشور است.

وی با بیان اینکه ۱۱۷ پایگاه خبری استان دارای مجوز بوده و رتبه دوم کشوری را از این لحاظ کسب کردیم، افزود: بنده به پشتوانه رسانه‌ها در گیلان به عنوان دبیر کارگروه مطبوعات کشور انتخاب شده‌ام و امیدوارم بتوانیم مشکلات و مطالبات خبرنگاران کشوری را در این کارگروه مطرح و پیگری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تاکید بر عضویت خبرنگاران در خانه مطبوعات اظهارکرد: خانه مطبوعات هویت صنفی مطبوعات و رسانه‌هاست و باید به این سمت حرکت کرد تا همه خبرنگاران عضو این خانه شوند.

فاضلی از راه‌اندازی کمیته عکاسان خبری گیلان در موسسه خانه مطبوعات استان در آینده‌ایی نزدیک خبر داد و بیان کرد: باید از نگاه ویژه به برخی رسانه‌ها پرهیز کنیم، قلم سلاح خبرنگاران است و رسانه‌ها باید در رقابت با هم مطرح و جایگاه خود را تثبیت کنند.

وی با تأکید بر اینکه کیفیت حاصل کمیت است، اذعان کرد: رسانه‌ها باید در معنای رقابت مطرح شوند تا در این رقابت شاخص‌های کیفی رسانه ارتقا یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به سامانه جامع خبرنگاران کشور تصریح کرد: این سامانه جهت ساماندهی خبرنگاران توسط معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طراحی شده که وضعیت بیمه خبرنگاران نیز در این سامانه مشخص می‌شود.

فاضلی با بیان اینکه باید از همه ظرفیت‌ها جهت رفع مشکلات خبرنگاران بهره برد، تصریح کرد: باید از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات خبرنگاران و ایجاد امنیت برای این قشر بهره گرفت.

وی با تأکید بر اینکه دولت تدبیر و امید دولت شفافیت است، تصریح کرد: در جهت شفاف سازی و برآورد خواسته خبرنگاران افداماتی در حال انجام است و به زودی خبرهای خوبی به خبرنگاران خواهد رسید.

خانه مطبوعات گیلان آماده افزایش عضویت خبرنگاران

u445747_IMG_8519.jpg

کریم خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه اقدامات و برگزاری مراسمات فرهنگی حوزه رسانه در گیلان بیشتر از دیگر استان‌های کشور است اذعان کرد: این امر بیانگر جایگاه ویژه خبرنگاران در گیلان است.

وی با بیان اینکه عضویت در خانه مطبوعات ملاک شناخت خبرنگاران فعال است افزود: در حال حاضر به منظور افزایش عضویت و تسهیل در روند این فرآیند تغییراتی در اساسنامه این موسسه ایجاد شده است.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به اینکه این موسسه با برگزاری جشنواره‌ها، کلاس‌های آموزشی و همایش‌ها در تلاش است تا جایگاه گیلان راحفظ کند گفت: خانه مطبوعات گیلان آمادگی لازم را برای افزایش عضویت خبرنگاران را در این موسسه دارد.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 18437

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


  

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی