امروز: سه شنبه 03 مهر 1397 برابر با 25 سبتامبر 2018

نظارت حدود 225 بازرس بر بهداشت محیط و غذای هیات ها در ماه محرم

  • پنج شنبه, 22 شهریور 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

رئیس گروه سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: حدود 225 بازرس بهداشت محیط این معاونت، بر بهداشت محیط و غذای هیات ها در ماه محرم نظارت دارند

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، محمدصادق اسلامی افزود: با توجه به اهمیت سلامت عزاداران، کنترل عوامل محیطی از جمله آب و غذا در اولویت بحث سلامت ایام محرم و صفر قرار دارد بنابراین به منظور حفظ و ارتقای سلامت جامعه به ویژه عزاداران حسینی هماهنگی و جلب مشارکت، آموزش و اطلاع رسانی و کنترل و بازرسی بهداشت محیطی در دستور کار گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد.
وی اظهار داشت: هماهنگی با ادارات و سازمان های بین بخشی در خصوص کنترل عوامل محیطی از جمله آب، غذا و رعایت موارد بهداشتی در ایام ماه محرم در بخش هماهنگی و جلب مشارکت مردمی و آموزش عمومی با مشارکت آموزش سلامت و روابط عمومی، آموزش مسئولان هیات ها و خادمان تکایا، مساجد و هیات ها، آموزش مسئولان و شاغلان مراکز پخت غذا و نذورات، آموزش خادمان ایستگاه های صلواتی و توزیع نذورات و اطلاع رسانی با مشارکت آموزش سلامت از طریق توزیع پوستر، پمفلت و اعلامیه بهداشت محیطی از موارد مربوط به آموزش و اطلاع رسانی است.
اسلامی کنترل و بازرسی بهداشت محیط از تمامی مراکز تهیه، تولید، عرضه و فروش مواد غذایی با اولویت بهداشت فردی و بهداشت مواد غذایی، کنترل و بازرسی بهداشت محیط کلیه مساجد و تکایا فعال در این ایام و محل های هیات ها با اولویت بهداشت عمومی و محیطی محل و سرویس های بهداشتی و بهداشت توزیع غذا و نذورات، کنترل و بازرسی سیستم های آبرسانی محل ها و مراکز فعال و کنترل و بازرسی مدیریت پسماند و پساب محل ها و مراکز فعال در این ایام را نیز از موارد مربوط به کنترل و بازرسی بهداشت محیطی عنوان کرد.
*
توصیه های بهداشتی به مسئولان هیات های عزاداری در ماه محرم
رئیس گروه سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان بیان داشت: به منظور حفظ سلامت عموم جامعه ضروریست تا مدیران هیات های عزاداری و مسولان طبخ و تهیه غذا توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.
وی با تاکید بر اینکه هرگونه پخت و پز بایستی در مکانی دارای شرایط بهداشتی انجام شود، اظهار داشت: ورود و خروج به محل طبخ غذا و دخالت افراد متفرقه در امر تهیه و توزیع مواد خوراکی و آشامیدنی ممنوع است، تمامی افراد مرتبط بایستی به دریافت کارت معاینه پزشکی اقدام کنند و یا از افراد دارای کارت معاینه پزشکی در امر پخت و پز استفاده شود.
اسلامی با بیان این که رعایت اصول بهداشت فردی به ویژه کوتاه نگه داشتن ناخن ها، شستشوی مرتب دست ها و استفاده از روپوش کار مناسب توسط دست اندرکاران طبخ و توزیع غذا ضروریست، ادامه داد: مسئولان تهیه مواد اولیه باید از سالم و بهداشتی بودن مواد اولیه مصرفی اطمینان داشته و آنها را در محل های معتبر خریداری و یا تهیه کنند.
اسلامی با بیان این که از ذخیره کردن و نگهداری مواد غذایی خام و پخته در کنار هم باید خودداری شود، خاطر نشان کرد: از ذبح و قربانی احشام در جلوی هیات های عزاداری، تکایا، مساجد و در معابر خوداری شود.
وی بیان داشت: در مکان های تجمع عزاداران به ویژه اماکن سربسته ضمن نصب تابلوی منع مصرف دخانیات از استعمال سیگار جلوگیری شود، مکان های سربسته باید دارای تهویه مناسب برای گردش هوا بوده و هوای این اماکن تازه و عاری از بوهای نامطبوع باشد.
وی در خاتمه سخنانش با تشریح عملکرد اقدامات حوزه معاونت بهداشتی در ماه محرم سال گذشته، اظهار داشت: در ایام محرم پارسال، سه هزار و 158 مورد بازدید از مساجد، تکایا، حسینیه ها و محل های برگزاری عزاداری ها، 70 مورد بازدید مشترک با سازمان های مرتبط، سه هزار و 875 بازدید از تمامی مراکز و اماکن حساس و 581 بازید از ایستگاه های صلواتی انجام شد.ایرنا
انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 18726

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


نظر سنجی

آیا با انتخاب شهردار غیر بومی رشت توسط شورای شهر موافقید؟

همایش

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی