امروز: یکشنبه 26 خرداد 1398 برابر با 16 جون 2019

وزش باد و رگبار باران در راه گیلان

  • پنج شنبه, 19 مهر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با گذشت کمتر از پنج روز از باران سیل آسا وزش باد ، رگبار و رعد و برق بار دیگر گیلان سرسبز را فرا می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع اداره کل هواشناسی گیلان عصر چهارشنبه در این رابطه اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت توده هوای کم و بیش ناپایدار در منطقه است.
وی اضافه کرد: براین اساس طی ۴۸ ساعت آینده در بعضی نقاط افزایش ابر ، وزش باد و رگبار باران و رعدو برق ( ارتفاعات و دامنه ها به طور موقتی شدید) و در مناطق مستعد احتمال تگرگ پیش بینی می شود .
غلامی تصریح کرد : برای روز پنجشنبه بعضی نقاط فزایش ابر، وزش باد ، رگبار باران و رعدو برق ( بویژه عصر و شب در پاره ای نقاط شدید) پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه در بعضی ساعات بارندگی و وزش باد تا اوایل هفته آینده مورد انتظار است؛ افزود: از روز جمعه ناپایداری ها تقویت می شود و بنابراین برای روز جمعه نیز گیلانی ها باید در انتظار آسمانی نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، بعضی ساعت بارندگی ، وزش باد و رعدو برق ( پاره ای نقاط شدید) و کاهش نسبی دما باشند.
غلامی خاطرنشان کرد؛ پیش بینی های یادشده براساس نقشه های پیش یابی تهیه شده و احتمال تغییر در نقشه ها طی روزهای پیش رو وجود دارد.
بیشینه دما در استان طی ۲۴ ساعت گذشته ( بازه زمانی ۹:۳۰ تا ۹:۳۰ روزبعد) رشت و منجیل با ۲۵ درجه سلسیوس و کمینه دما طی همین مدت ۱۰ درجه سلسیوس ثبت شده است.
در باران چند روز گذشته فقط در شهرستان رودسر طی تنها ۲۴ ساعت ۳۰۱ میلیمتر باران بارید.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 18929

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی