امروز: یکشنبه 04 آبان 1399 برابر با 25 اکتبر 2020

  • در شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت مطرح شد :
شورا به تنهایی پاسخگوی حجم بالای مطالبات مردم رشت نیست + عکس

اختصاصی/علوی خواستار تعامل دستگاه های اجرایی استان با شورا جهت ارائه خدمات بهتر به مردم شد و بیان کرد: همه مسئولان باید همیار شورا در خدمات رسانی به مردم باشند چراکه حجم مطالبات مردم بسیار بوده و شورا به تنهایی قادر به پاسخگویی نیست.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سید امیر حسین علوی عصر امروز( دوشنبه، ۲۰ آبان) در شصت و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت در عمارت شورا با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری بواسطه از دست دادن یکی از پاکبانان این شهر بر اثر سانحه تصادف سوگوار است گفت: کارگروهی به همت کمیسیون بهداشت با همکاری اعضای شورا موضوع «نحوه نظارت بر عملکرد شرکت های خدماتی طرف قرارداد با شهرداری » را بررسی تا دیگر شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

رئیس شورای شهر رشت ادامه داد: بروز چنین حوادث ناگواری تلنگری جدی برای شورای شهر و مدیریت شهری است که باید بدان توجه ویژه داشت زیرا موجب آسیب گروهی از جامعه می شود.

وی در ادامه با اشاره به هجمه های بسیار علیه شورا اظهار کرد: شورا به عنوان نهاد ارائه کننده خدمات عمومی به مردم از خود در برابر هجمه ها دفاع و با دروغ هایی که پیرامون شورا توسط هر شخص حقیقی و یا حقوقی اشاعه یابد، برخورد و پاسخ مناسب خواهد داد.

علوی خواستار تعامل دستگاه های اجرایی استان با شورا جهت ارائه خدمات بهتر به مردم شد و بیان کرد: همه مسئولان باید همیار شورا در خدمات رسانی به مردم باشند چراکه حجم مطالبات مردم بسیار بوده و شورا به تنهایی قادر به پاسخگویی نیست.

وی ادامه داد: پروژه های بزرگ شهر همچون تالاب عینک، تصفیه خانه، پروژه جی ۵ و غیره نیازمند عزم جدی مسئولان و تعامل شورا با دستگاه های متولی است.

علوی با اشاره به تدوین مجموعه برنامه راهبردی پنج ساله شورای رشت اذعان کرد: تصویب این برنامه راهبردی مستلزم اخذ نظر تک تک اعضای شوراست.

وی تاکید کرد: شورا و شهرداری رشت آماده تدوین برنامه شورای راهبردی شهر رشت نیز است که باید با همکاری استانداری صورت گیرد.

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه برنامه میز خدمت برای نخستین بار در شورای شهر برپا شد تصریح کرد: فهرستی از حسینیه ها، مساجد و مراکز تجمع مردم تهیه شده تا اعضای شورا در صورت علاقه در این اماکن حضور و با همکاری مدیران مناطق نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

در ادامه این مراسم احمد رمضانپور، بهراد ذاکری و رضا رسولی به عنوان ناطقین پیش از دستور به ارائه سخنانی پرداختند.

رمضانپور با بیان اینکه باید امکانات ایمنی را برای پاکبانان شهرداری فراهم کنیم اذعان کرد: شهرداری رشت با ۷۰۰ میلیارد بدهکاری و نداشتن زیرساخت های مقبول برای شهر، عملکردی برای دفاع ندارد.

وی با اشاره به انتخاب شهردار رشت پس از رایزنی های اعضای شورا گفت: برای اولین بار شورا با وجود تمام تهدیدها و فشارها خود تصمیم گیرنده اصلی در انتخاب شهردار بوده و انتخابی اصلح برای شهر داشت.

این عضو شورا خطاب به شهردار منتخب تاکید کرد: شهردار باید از ظرفیت تمام کاندیداهای شهرداری رشت برای مدیریت شهری بهره گیرد.

وی توسعه شهر رشت را توسعه گیلان دانست و تصریح کرد: امروز رقابت در انتخاب شهردار پایان یافته و اعضای شورا باید با هم رفاقت کرده و اختلاف ها را کنار گذارند و برای توسعه شهر با هم وحدت داشته باشند.

رمضانپور تاکید کرد: برای رفع نواقص شهر و توسعه آن باید همت کرده و دلخوری ها را پایان دهیم تا بتوانیم نقاط ضعف شهر را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

وی، روکش آسفالت خیابان ها، تعیین تکلیف وضعیت آبنماها، تعریض خیابان ها و کوچه ها، ساماندهی زمین های نسقی، ایجاد راه ریلی شهری، ایجاد کمربندی و ساماندهی رودخانه های شهر را از مطالبات جدی مردم شهر عنوان کرد.

بهراد ذاکری، نیز در نظق پیش از دستور خود با بیان اینکه امروز با فجایع انسانی، مادی و معنوی در ساختار شهرداری رشت مواجه هستیم گفت: شورا همواره از بعد نظارت فاصله گرفته و به مسایلی پرداخته که جز وظایفش نبوده است.د وی با تاکید بر تقویت بعد نظارتی شورا بر مجموعه شهرداری اظهار کرد: حتی نمی توانیم در پروژه پسماند، پیمانکاران را مجاب کرده تا حداقل شرایط ایمنی را برای کارگران رعایت کنند.

 این عضو شورا ادامه داد: امروز پاکبانان مورد استثمار پیمانکاران بوده و به قرارداد و تجهیزات ایمنی این کارگران توجهی نمی شود. وی در ادامه خواستار برخورد با متخلفین و انحرافات موجود در شهرداری شد و گفت: اگر در قراردادهای میلیاردی، با انحرافات موجود برخورد کنیم، می توانیم از فساد جلوگیری کنیم.

ذاکری با بیان اینکه در این مدت تنها شعار دادیم تاکید کرد: هیچ پروژه عملیاتی حداقل طی سه ماه اخیر که دارای خروجی برای شهر باشد اجرا نشده است. وی با تاکید بر اینکه استاندار باید کارگروه تعامل بین دستگاه ها را تشکیل دهد افزود: ایجاد این کارگروه از هدررفت بیت المال جلوگیری کرده که از وظایف استاندار است.

ذاکری خاطرنشان کرد: برخورد با متخلفان در حوزه های مختلف از فساد سیستماتیک در شهرداری جلوگیری می کند. وی با تصریح اینکه تا زمانی که مردم به شورا اعتماد نکنند هیچ اتفاق بزرگی برای شهر نخواهد افتاد، گفت: امروز مردم به شورا و شهرداری اعتماد ندارند که این بی اعتمادی ناشی از عملکرد ماست.

رضا رسولی دیگر عضو شورا نیز با اشاره به فوت پاکبان رشتی با بیان اینکه با تمام تلاش ها و دلسوزی ها همه اعضای شورا سهمی در این اتفاق ناگوار داریم افزود: باید به حوزه درآمدی شهرداری توجه ویژه داشته باشیم. وی تاکید کرد: بودجه شهرداری رشت تنها ۳۰ درصد تحقق یافته که نگران کننده است.

رسولی با بیان اینکه ۱۵ ماه از فعالیت شورای شهر گذشته و باید پاسخگوی مردم باشیم اذعان کرد: باید با تدوین ویژه نامه ایی، عملکرد شورا، کمیسیون ها و اعضا را به صورت مقایسه ایی و آماری به مردم ارائه دهیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 19213

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی