امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

  • در جلسه مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه و بهداشت و محیط زیست شورای رشت؛
جریمه 9 میلیاردی شهرداری رشت/مخالفت با جابجایی دکه ها در رشت

  • دوشنبه, 28 آبان 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

در جلسه مشترک کمیسیون‌های برنامه‌وبودجه و بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت اعضای این کمیسیون از عدم دقت در انعقاد قراردادهای شهرداری و تحمیل جریمه 9 میلیارد تومانی به شهرداری رشت انتقاد کردند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر در ابتدای این جلسه با اشاره به لایحه ارسالی  مبنی بر پرداخت کمک مالی به  بنیاد ایران‌شناسی اظهار کرد: در این لایحه موضوع کمک 200 میلیون تومانی به این بنیاد به‌منظور راه‌اندازی آن مطرح‌شده است.

حجت جذب با بیان اینکه در شرایط مالی حاکم بر جامعه، شهرداری رشت توان پرداخت این مبلغ را ندارد افزود: می‌توانیم از ظرفیت سرای محلات رشت به‌منظور مساعدت با این بنیاد استفاده کرد.

لزوم توجه بیشتر کارکنان در زمان بستن قراردادها

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز با اشاره به جرائم تعلق‌گرفته به قرارداد خرید تجهیزات سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت اظهار کرد: انتظار داریم مدیران شهری در زمان انجام چنین قراردادهایی توجه و دقت بیشتری داشته تا از تحمیل هزینه‌های بیهوده به بیت‌المال جلوگیری شود.

فاطمه شیرزاد به لایحه جابجایی دکه‌ها در رشت اشاره کرد و گفت: این اقدام ممکن است موجب بروز مشکلاتی در شهر شده و پیشنهاد می‌کنم از انجام این موضوع جلوگیری شده و تنها برحسب ضرورت این کار در شهر انجام شود.

بسیاری از پرونده‌های ارسالی به شورا دچار نقایص متعدد است

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای رشت نیز در این جلسه با انتقاد از وضعیت پرونده‌ها و لوایح ارسالی از سوی شهرداری به صحن شورا اظهار کرد: پرونده‌هایی که قرار است اعضای شورا درباره آن تصمیم‌گیری کنند باید با تمامی مستندات و مدارک موردنیاز به شورا ارسال شود.

فرهام زاهد با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های ارسالی به شورا دچار نقایص متعدد هستند افزود: در برخی از پرونده‌های نظرت کارشناس سه‌نفره لحاظ شده اما نتیجه بررسی تیم کارشناسی در آن پرونده در زمان ارسال به شورا وجود ندارد و انتظار داریم به چنین مباحثی بیشتر توجه شود.

وی با ابراز گلایه از نحوه انعقاد برخی از قراردادها در شهرداری رشت گفت: در قرارداد خرید ماشین‌آلات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی رشت برای تأخیر در پرداخت مبلغ قرارداد جریمه پنج‌درصدی در نظر گرفته‌شده و این موضوع در حال حاضر موجب تحمیل هزینه‌های هنگفتی به شهرداری رشت شده است. 

زاهد با تأکید بر اینکه تحمیل چنین هزینه‌هایی قابل‌تأمل و تأسف‌برانگیز است بیان کرد: باید به درصدهایی که در قراردادهای این‌چنینی در نظر  گرفته می‌شود توجه بیشتری معطوف شده تا از بروز مشکلات بعدی پیرامون آن جلوگیری شود.

وی با اشاره به لایحه جابجایی دکه‌های رشت بیان کرد: هرگونه جابجایی دکه در رشت باید با در نظر گرفتن ارزش مکانی دکه‌ها و با نظر کارشناس دادگستری انجام شود.

محمدحسن عاقل منش عضو کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز با اشاره به اینکه جابجایی دکه‌ها در رشت در زمان فعالیت شورای سوم متوقف شد اظهار کرد: در لایحه ارسال‌شده جابجایی دکه‌ها به طول پنجاه متر مطرح‌شده که با این اقدام موافق نیستم.

مدیر املاک شهرداری رشت نیز در این جلسه پیرامون لایحه مساعدت مالی با بنیاد ایران‌شناسی اظهار کرد: در شرایط فعلی توانایی در اختیار قرار دادن ملکی برای راه‌اندازی بنیاد ایران‌شناسی در درون مجموعه شهرداری رشت وجود ندارد.

محمود علیجان گفت: این بنیاد تقاضا کرده در صورت عدم اختصاص مکانی از سوی شهرداری به‌منظور راه‌اندازی آن در رشت، مدیران مربوطه با پرداخت مبلغ یک‌صد میلیون تومان برای اجاره یک ساختمان مناسب باهدف راه‌اندازی این بنیاد همکاری کنند.

سرای محله دیانتی محل دپوی پرونده‌های شهرداری منطقه شده است

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز با اشاره به وضعیت سرای محلات رشت به‌منظور راه‌اندازی بنیاد ایران‌شناسی در آن اظهار کرد: سراهای محلات اجاره‌ای توسط شهرداری‌های مناطق رشت لغو قرارداد شده‌اند.

محمدرضا علیزاده به سرای محله دیانتی رشت اشاره کرد و گفت: سرای محله دیانتی در حال حاضر محل دپوی برخی از پرونده‌های شهرداری منطقه شده است.

با موافقت اعضای کمیسیون‌های برنامه‌وبودجه و بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت مقرر شد لایحه ارسالی درباره مساعدت با بنیاد ایران‌شناسی در جلسه مشترک کمیسیون‌های فرهنگی و بودجه شورای رشت بررسی شود.

جریمه 9 میلیاردی شهرداری رشت بابت تأخیر در پرداخت مبلغ قرارداد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت در جلسه امروز کمیسیون‌های شورای شهر اظهار کرد: از سال ۹۴ خرید خودروها و تجهیزات موردنیاز سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت در دستور کار قرار گرفت.

بابک رمضانی به خرید خودروهای سنگین امداد و نجات، نردبان هیدرولیکی و غیره برای سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و گفت: بر اساس قرارداد منعقدشده پیرامون این تجهیزات در هر مرحله از پرداخت توسط سازمان آتش‌نشانی به شرکت سازنده تجهیزات چنانچه تأخیری ایجاد شود باید جرائم مربوط به آن پرداخت شود. 

وی با اشاره به محل تأمین اعتبار خرید تجهیزات موردنیاز سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت بیان کرد: برای خرید این تجهیزات پنج میلیارد تومان وام از بانک شهر و ۲۶ میلیارد تومان از اسناد خزانه  و یک میلیارد و سیصد میلیون تومان توسط شهرداری رشت پرداخت‌شده است.

رمضانی با بیان اینکه به علت نوسانات قیمت ارز و تأخیر در پرداخت به‌موقع مبلغ موردقرارداد، جرائمی برای شهرداری رشت در نظر گرفته‌شده است تصریح کرد: جرائم تأخیر پرداخت و نوسانات قیمت ارز در این قرارداد حدود ۹ میلیارد تومان برآورد شده بود که پس از برگزاری چند جلسه شهرداری رشت موظف به پرداخت هشت میلیارد و هفت‌صد میلیون تومان شده است.

اعضای کمیسیون‌های برنامه‌وبودجه و بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با لایحه پرداخت جرائم تأخیری پیرامون خرید تجهیزات سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت موافقت کردند.

083451/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 19275

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی