امروز: یکشنبه 28 دی 1399 برابر با 17 ژانویه 2021

ارتقای فرهنگ وقف نیازمند تبلیغات و فعالیت فرهنگی درست است

  • یکشنبه, 18 آذر 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

فرماندار بندرانزلی با بیان اینکه امام زادگان در هر منطقه باید قطب فرهنگی باشند گفت: ارتقای فرهنگ وقف نیازمند تبلیغات و فعالیت فرهنگی درست است.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، اسماعیل حیدری آزاد در مراسم معارفه مسئول جدید دفتر نمایندگی اداره اوقاف این شهرستان در فرمانداری بندرانزلی، اظهار کرد: مسئولیت یک امانت سنگین است به ویژه اینکه در حکومت اسلامی مسئولیت داریم.

فرماندار بندر انزلی افزود: با اعطای مسئولیت به یک فرد در هر منصب با اعطای مسئولیت اعتماد می شود تا رضایت مردم را کسب کند.

حیدری آزاد خاطرنشان کرد: فعالیت ما در ادارات باید اثر بخش و نتیجه بخش باشد تا مردم، مبلغ فعالیت ما باشند.

وی در ادامه به بیان انتظارات از ادارات اوقاف پرداخت و گفت: اولین و مهمترین انتظار از اداره اوقاف به ثمر رساندن نیات واقفین است.

فرماندار شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه مردم در زمان گذشته بخشی از اموال خود را حتما وقف می‌کردند، گفت: امروز به خاطر تبلیغات مسموم وقف کمرنگ شده و مانند گذشته نیست.

وی به سطح مطلوب رسیدن فرهنگ وقف را نیازمند تبلیغات و فعالیت فرهنگی درست دانست و افزود: وقف نیازمند حمایت دستگاه‌ها و ادارات است.

حیدری آزاد در ادامه با اشاره به اینکه از ضعف‌های ما جذب جوانان و نسل سومی‌ها به مساجد است، گفت: به خاطر رفتار نسنجیده و منیت برخی از افراد در مساجد حضور جوانان در مساجد کمرنگ شده است.

وی اعلام کرد: در بندرانزلی تعداد اندکی مسجد برای پخش اذان و اقامه نماز صبح به روی مردم باز است.

فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید کرد: وظیفه ماست که مساجد را احیا و جوانان را جذب کنیم و اهداف مبارزات اهل بیت را برای عموم مردم بازگو کنیم.

وی گفت: هر امام زاده‌ای در هر منطقه باید قطب فرهنگی باشد تا مرکزیت کارهای دینی را در کنار مساجد برعهده بگیرند.

حیدری آزاد، امام‌زادگان را قطب گردشگری دینی خواند و گفت: باید از این ظرفیت‌ها برای توسعه شهرها استفاده کرد.

فرماندار بندرانزلی برای همکاری در جهت بالندگی و رشد اداره اوقاف بندرانزلی اعلام آمادگی کرد و افزود: توسعه فرهنگ وقف به رونق و آبادانی شهرها کمک شایانی خواهد کرد.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 19469

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


 

اخبار برگزیده

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی