امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

  • در هفتادمین جلسه علنی شورای شهر رشت:
گزینه های نهایی شهرداری رشت از زبان رئیس شورا

هفتادمین جلسه علنی شورای شهر رشت برای بررسی گزینه های شهرداری رشت تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، در هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت خبرهای خوش پیرامون رودخانه های گوهررود و زرجوب و راه اندازی تراموا به مردم رشت وعده داده شد.

رئیس شورای اسلامی رشت در این جلسه با تاکید بر همدلی بیشتر به منظور تحقق بهترین سرنوشت برای رشت اظهار کرد: امیدوارم با اتحاد و همدلی و به دور از هر گونه اختلاف سلایق برای توسعه شهر رشت گام برداریم.
سید امیر حسین علوی به حضور پرشور مردم رشت در راهپیمایی نهم دی ماه اشاره کرد و گفت: بار دیگر مردم رشت با حضور پرشور خود در راهپیمایی نهم دی ماه با رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.
وی با بیان اینکه خبرهای خوشی برای رشت در راه است تصریح کرد: صبح فردا جمعی از مدیران استانداری و شهرداری رشت طی سفری به استان زنجان از  یکی از کارخانجات واگن سازی بازدید خواهند کرد.
علوی با اشاره به راه اندازی تراموا و قطار شهری در رشت  بیان کرد: سالهاست که در انتظار شنیدن سوت قطار در داخل شهر بوده و امیدواریم با اقداماتی که در دست انجام است در مدت زمان کمتر از چهار سال خط اول تراموای رشت راه اندازی شود

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به وضعیت نامناسب دو رودخانه رشت افزود: با پیگیری های اعضای شورای شهر و کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت در تلاشیم تا با جذب اعتبار و جلوگیری از ورودی فاضلاب به داخل رودخانه های رشت ضمن جلوگیری از افزایش آلودگی در زرجوب و گوهررود شرایط لازم به منظور جذب سرمایه گذار را از این طریق فراهم کنیم.
علوی با ابراز گلایه از عدم انتخاب شهردار رشت طی ماه های اخیر گفت: حدود پنج ماه است که رشت بدون شهردار اداره می شود و بنده نیز به عنوان رئیس شورای شهر در این باره مقصر بوده و از این بابت از شهروندان و  مجموعه شهرداری رشت عذرخواهی می کنم.

وی با تاکید بر اینکه باید با بازخوانی اتفاقات اخیر به گونه ای عمل کنیم که در آینده از اقدامات ما به نیکی یاد شود تصریح کرد:

پس از ابلاغ آئین نامه جدید وزارت کشور پیرامون شرایط کاندیدهای تصدی شهرداری رشت واحد حقوقی شورا و شهرداری موظف به پیگیری احراز صلاحیت این افراد بر اساس قانون جدید شده و پس از بررسی های انجام شده چهار نفر از جمع کاندیداهای تصدی این جایگاه احراز صلاحیت شدند.

رئیس شورای شهر رشت با انتقاد از فرصت سوزیها در انتخاب شهردار بیان کرد: از نظر وزارت کشور شورای رشت دو فرصت سه ماهه را در این باره از دست داده است و این موضوع فقط متوجه شورا بوده و بر اساس آئین نامه جدید وزارت کشور برخی از کاندیداهای تصدی شهرداری به خودی خود از چرخه خارج می شوند

علوی با اعلام اسامی افراد کاندید تصدی شهرداری رشت تصریح کرد:حمید باقری پور، رضا جمشیدی، اسدالله طهماسبی، مجتبی خدمت بین دانا و سید مسعود موسوی ،حجت جذب ،احمد رئیسی، رحیم شوقی، محمدعلی ثابت قدم، رسول جماعتی، رضا ساغری و سیدجواد میرحسینی افراد کاندید تصدی شهرداری رشت بوده که از این  جمع و بر اساس قانون جدید رحیم شوقی، محمدعلی ثابت قدم، رسول جماعتی، رضا ساغری و سیدجواد میرحسینی احراز صلاحیت شده اند.

عضو دیگر شورای رشت نیز با اشاره به اینکه اعضای شورا باید قانون گرا باشند اظهار کرد: هیچ کدام از اعضای شورا حق عدول از قانون را نداشته و با توجه به اینکه شورای رشت دیگر فرصت چندانی برای انتخاب شهردار در اختیار ندارد باید  هر چه سریعتر در این باره تصمیم گیری کنیم.
احمد رمضانپور به وجود برخی ابهامات در آئین نامه جدید وزارت کشور پیرامون انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت: به واسطه ابهاماتی که در این قانون وجود دارد ممکن است حق برخی از افراد ضایع شود و پیشنهاد می کنم شورای رشت به طور همزمان نسبت به بررسی قانونی این ابهامات و همچنین برنامه های افراد کاندید تصدی شهرداری رشت اقدام کند.

یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز با اشاره به اینکه در آئین نامه جدید وزارت کشور پیرامون انتخاب شهردار ابهاماتی وجود دارد اظهار کرد: باید با بررسی جوانب و برطرف کردن شبهات به گونه ای عمل شود که حقی از افراد ضایع نشده و خدای ناکرده مباحث به گونه ای مطرح نشود که موجب خدشه دار شدن حیثیت و آبروی افراد شود.
اسماعیل حاجی پور به بررسی صلاحیت گزینه های تصدی شهرداری رشت بر اساس قانون جدید اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می کنم تمامی شرایط پیش از اعلام علنی بررسی و در نهایت نتیجه به گزینه های تصدی این جایگاه و شهروندان اطلاع رسانی شود.

محمد حسن عاقل منش عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تاکید بر انتخاب هر چه سریعتر شهردار رشت اظهار کرد: باید گزینه ای که دارای رای اکثریتی بوده انتخاب و معرفی شود و این جزو اصل دموکراسی است.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پیش از هر اقدامی پیرامون گزینه های تصدی شهرداری رشت استعلامات لازم انجام شود اظهار کرد: باید تمامی مباحث را بررسی کنیم تا خدای ناکرده برای افراد مشکلی ایجاد نشود.
رضا رسولی با بیان اینکه در قانون جدید انتخاب شهردار رشت ابهاماتی وجود دارد افزود: آئین نامه وزارت کشور به قوت خود باقی است و پیشنهاد می کنم به واسطه اینکه حقی از فردی ضایع نشود تمامی ابهامات برطرف و سپس تصمیم گیری نهایی انجام شود.

به گزارش رشت پرس، با موافقت اعضای شورای شهر گزینه های تصدی شهرداری رشت روز شنبه هفته آینده ساعت ده صبح  با حضور در ساختمان میرزا خلیل رفیع به ارائه برنامه های خود می پردازند.
انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 19710

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی