امروز: سه شنبه 30 مهر 1398 برابر با 21 اکتبر 2019

تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری رشت بررسی شد

در هفتاد و چهارمین جلسه علنی فوق العاده شورای رشت دفترچه تعرفه عوارض و بهای خدمات سال ۹۸ شهرداری رشت بررسی و تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، رئیس شورای شهر رشت با اشاره به بررسی دفترچه عوارض شهرداری رشت در سال ۹۸ اظهار کرد: در قیمت گذاریها عدالت باید رعایت شود و یقینا در بازار خرید و فروش در مناطق مختلف شهر تفاوت هایی وجود دارد که باید مورد توجه باشد.
سید امیر حسین علوی به پیشنهاد افزایش پانزده درصدی ارزش منطقه ای در این دفترچه اشاره کرد و گفت: بر اساس این دفترچه پیشنهادی،قرار است افزایش پانزده درصدی در تمامی مناطق رشت اجرایی شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به برخی از مفاد تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی شهرداری رشت در سال ۹۸ اظهار کرد: با توجه به اصلاحات پیشنهادی در این دفترچه در سال آینده در بخش هایی از تحمیل هزینه های بیهوده به شهروندان جلوگیری می شود.
رضا رسولی با بیان اینکه با تمهیدات اندیشیده شده برخی از نگرانیهای شهروندان در حوزه صدور پروانه برطرف شده است افزود: با تصمیمات گرفته شده در حوزه صدور پروانه شاهد آسودگی خاطر بیشتری برای فعالین حوزه ساخت و ساز در سال آینده هستیم.
وی به قدرالسهم شهرداری رشت در ماده ۱۰۱ اصلاحی این دفترچه اشاره کرد و گفت: برای اراضی بین ۶ هزار تا ده هزار متر مربع بابت تامین سرانه فضای عمومی و خدماتی در مجموع ۴۰ درصد از مساحت زمین به عنوان قدرالسهم شهرداری در اجرای ماده ۱۰۱ اصلاحی دریافت می شود.

رسولی با اشاره به ماده ۱۲ این دفترچه عوارضی بیان کرد: در این دفترچه عوارض احداث بنا برای ساختمان هایی که تعداد واحد کمتری می سازند بیشتر از ساختمان هایی است که در همان متراژ تعداد واحد بیشتری می سازند.

حجت جذب یکی از اعضای شورای رشت در این جلسه با انتقاد به ماده ۱۲ دفترچه عوارض اظهار کرد: با این پیشنهاد مخالف بوده و معتقدم افرادی که ساخت و ساز بیشتری انجام می دهند باید به همان میزان عوارض پرداخت کنند و افرادی که در این عرصه واحدهایی کمتری احداث می کنند باید عوارض کمتری پرداخت کنند و در غیر این صورت به افراد با توان مالی کمتر فشار اقتصادی بیشتری تحمیل می شود.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 19942

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی