امروز: جمعه 24 مرداد 1399 برابر با 14 آگوست 2020

رونمایی از " سامانه شفافیت شهرداری لنگرود " در بهار سال ۹۸

  • شنبه, 11 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سامانه شفافیت شهرداری لنگرود در بهار سال ۹۸ با پیشنهاد شهردار و با مشارکت و همراهی شورای اسلامی این شهر رونمایی میشود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سیدمهدی رجایی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: باید تلاش کنیم، اعتماد مردم نسبت به ما سلب نشود و این اعتماد تنها با صداقت، شفافیت و عدم فاصله بین مسئولان و مردم به دست می آید؛ بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند.

شهردار لنگرود اذعان کرد: اگرچه بسياري از زمينه‌هاي فساد در پشت پرده محرمانه‌ها رخ مي‌دهند اما به نظر مي‌رسد بسیاری از دستگاه‌هاي اقتصادي حتي علاقه‌اي به انتشار و در دسترس قراردادن اطلاعات غيرمحرمانه خود هم ندارند.

رجایی تصریح کرد: با اجرای سامانه شفافیت شهرداری لنگرود در بهار سال 98 ، کلیه قوانین و مقررات اعم از قراردادها، تصویب‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها، رویه‌ها، ماموریت‌ها، شرح وظایف واحدهای مربوط، موافقت‌های اصولی و... را باید  به اطلاع عموم برسانیم.

شهردار لنگرود خاطرشان کرد: قطعا سامانه شفافیت گامی در جهت مدیریت خوب شهری است؛ چراکه شفافیت پاسخگویی را به دنبال دارد؛ هرچند پیش از این نیز، قانونگذار کشور ما با ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد تلاش کرده بود به این امر مهم بپردازد.

رجایی در پایان گفت: با ایجاد این سامانه از رسانه ها که رکن اصلی شفافیت هستند می خواهیم با فدا نکردن شفافیت بر حاشیه ، حفظ حقوق پرسنل و رعایت انضباط مالی و خط قرمز اخلاقی موجبات حرکت در مسیر شفافیت با انضباط مالی و اداری را بیش از گذشته فراهم کنند.

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20284

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی