امروز: چهارشنبه 07 خرداد 1399 برابر با 27 می 2020

نرخ بیکاری سال آینده ۱۷٫۷ درصد پیش‌بینی شده است

  • دوشنبه, 05 آبان 1393
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رشت پرس عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: پیش بینی می شود نرخ بیکاری درسال ۹۳ با ۷ دهم درصد کاهش به ۱۷٫۹ درصد و در سال ۹۴ با ۲ دهم درصد کاهش به ۱۷٫۷ درصد برسد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی گفت : براساس پیش بینی کارشناسان اقتصادی دولت نرخ بیکاری در سال ۹۳ حدود ۱۷٫۹ درصد و در سال ۹۴ با دو دهم درصد کاهش به ۱۷٫۷ درصد خواهد رسید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ بیکاری براساس نظر کارشناسان در سال ۹۰ حدود۲۰٫۶ سال ۹۲ حدود ۱۸٫۶ درصد بود،‌گفت: بیکاری بر اساس اعلام مرکز آمار در تابستان یک و ۲ دهم درصد و در فصل بهار ۲٫۵ درصد کاهش یافته است که این کاهش به دلیل درست نبودن مبنای محاسبه نرخ بیکاری از سوی کارشناسان مورد نقد قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی درسال ۹۱ منفی ۶٫۸ و درسال ۹۲ منفی ۲٫۹ درصد بوده است،‌گفت: مدتهاست که در راستای محاسبه نرخ بیکاری محاسبه ساعت کاری کمتر ازاستاندارد بین المللی برا از شرایط اشتغال یا محاسبه سربازان در خیل شاغلان مطرح است و اختلاف نظر درمحاسبه میزان بیکاران اهمیت تجدیدنظردر تعریف نرخ بیکاری را نمایان می کند.

این عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس، گفت: البته با توجه به اعلام نرخ رشد اقتصادی ۴٫۶ درصدی برای سه ماهه ابتدایی سال جاری و شرایط رو به بهبود اقتصادی کاهش نرخ بیکاری تا حدی مورد انتظار بوده است که این کاهش در نرخ بیکاری برآورد شده است و از سوی کارشناسان با پیش بینی کاهش ۷ دهم درصدی نسبت به سال قبل نرخ بیکاری سال جاری را ۱۷٫۹ درصد برآورد کرده اند.

به گفته جعفرزاده ایمن آبادی رشد جمعیت در سال ۹۱ و ۹۲ حدود ۱٫۲ درصد بود که درسال سال ۹۳به ۱٫۴ درصد رسید و پیش بینی می شود سال ۹۴ هم ۱٫۴درصد باشد .

انتهاي پيام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 203

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی