امروز: شنبه 04 خرداد 1398 برابر با 25 می 2019

برخورد شدید پلیس با فروشندگان و عرضه‌کنندگان موادمحترقه غیرمجاز در چهارشنبه آخرسال/ مواد محترقه بی‌خطری وجود ندارد

  • دوشنبه, 20 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: پلیس با شادمانی مردم و داشتن فضای گرم و صمیمی خانواده‌ها مخالف نیست به شرطی که این شادی باعث سلب آسایش و آسیب به دیگران نشود.

 به گزارش پایگاه خبری رشت پرس سرهنگ  مجید رسول‌زاده فرساد  ، بیان داشت: برخورد پلیس با فروشندگان و عرضه‌کنندگان موادمحترقه غیرمجاز و کسانی که به هر نحوی زمینه مزاحمت و آزار و اذیت شهروندان را فراهم کنند بسیار شدید خواهد بود.
وی پیشگیری از حوادث تلخی مانند چهارشنبه آخر سال را مستلزم ارتقاء فرهنگ ایمنی با استفاده از سه اصل آگاهی، آموزش و الزام دانست و افزود: بسیاری از والدین بدون آگاه‌سازی و آموزش مناسب فرزندان، به سراغ سومین اصل یعنی الزام می‌روند و سعی می کنند با توسل به زور و اجبار، آنها را از کاری منع یا به کاری ترغیب کنند که معمولاً این شیوه با شکست مواجه می‌شود.
این مقام انتظامی تصریح کرد: آگاهی از خطرهای چهارشنبه آخر سال و راه‌های مقابله با این خطرها با استفاده از شیوه‌های آموزشی، در پیشگیری از بروز حوادث تلخ موثر خواهد بود.
سرهنگ رسول‌زاده اظهار داشت: افرادی که در چهارشنبه آخرسال برای شهروندان ایجاد مزاحمت کنند برابر قانون و با هماهنگی مقام قضایی با آنها برخورد شده و تا بعد از تعطیلات نوروز در اختیار پلیس خواهند برد.
وی تاکید کرد: هیچگونه مواد محترقه بی‌خطری وجود ندارد و مواد محترقه، کم‌خطر یا پر خطر هستند زیرا مواد اولیه‌ای که برای ساختن این نوع مواد منفجره و محترقه استفاده می‌شود آتش‌زا و مشتعل کننده هستند و ممکن است خسارت‌های جانی و مالی داشته باشند.
رسول‌زاده با بیان اینکه شادی و نشاط با بیم و حسرت سازگاری ندارد گفت: پلیس با شادمانی مردم و داشتن فضای گرم و صمیمی خانواده‌ها مخالف نیست به شرطی که این شادی باعث سلب آسایش و آسیب به دیگران نشود.
این مقام انتظامی با تقدیر از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس در چهارشنبه آخرسال گذشته بیان داشت: برابر اعلام مرکز اورژانس گیلان در چهارشنبه آخر سال ۹۶، تعداد ۱۴۲ مصدوم در استان داشتیم که این رقم نشان دهنده کاهش ۷ درصدی تعداد مصدومان نسبت به سال ۹۵ است.
سرهنگ رسول‌زاده به اقدامات مؤثر پلیس در پیشگیری از توزیع مواد محترقه خطرناک در سطح جامعه اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای اسفندماه سال جاری تاکنون بیش از ۵۸۲ هزار عدد مواد محترقه خطرناک و غیرمجاز کشف شده است.
وی با تاکید بر قاطعیت پلیس در برخورد با هنجارشکنان در ایام پایانی سال ابراز امیدواری کرد تا با همکاری خوب مردم و والدین گرامی، شاهد کاهش تلفات و حوادث ناگوار چهارشنبه آخرسال باشیم.
سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان در پایان از شهروندان خواست گزارش‌های خود در خصوص فعالیت واحدهای صنفی متخلف و فروشندگان مواد محترقه غیراستاندارد، را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ با پلیس درمیان بگذارند تا ضمن همکاری و مشارکت با پلیس برای تامین نظم و امنیت، شیرینی و لذت بهار و آغاز سال جدید را به سایر شهروندان خود هدیه کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20373

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی