امروز: شنبه 04 خرداد 1398 برابر با 25 می 2019

زمان حرکت قطار رشت - مشهد مشخص شد

  • شنبه, 25 اسفند 1397
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

مدیرکل راه آهن شمال 2 از برقراری قطار رشت - مشهد از 28 اسفندماه جاری خبر داد و گفت: طی روزهای بیست و هشتم اسفندماه، هفتم و سیزدهم فروردین ماه قطار ساعت 21 و 30 دقیقه از مشهد مقدس به رشت حرکت می کند.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، علی خدایی افزود: همچنین طی روزهای 29 اسفندماه جاری ، هشتم و چهاردهم فروردین ماه قطار ساعت 15 و 40 دقیقه از رشت به مشهد حرکت می کند.
وی با بیان اینکه در این مسیر ریلی هر هفته دو رام قطار رفت و برگشت (یک رفت و یک برگشت) پیش بینی شده ، تصریح کرد: قیمت بلیت برای هر نفر در سفر یکطرفه 133 هزار و 550 تومان در نظر گرفته شده است.
وی به نوع قطار مسیر رشت - قزوین نیز اشاره و بیان کرد: قطار این مسیر درجه یک و چهار ستاره سپهر دارای 11 سالن 40 نفره می باشد که کوپه های آن چهار تخته است که در صورت استقبال شهروندان قطار این مسیر افزوده خواهد شد.
خدایی با یادآوری اینکه قطار رشت - تهران نیز در دو رام ( رفت و برگشت) به صورت روزانه در این مسیر برقرار است، افزود: در صورت استقبال مردم ، سرویس های قطار افزوده می شود.
به گزارش رشت پرس، راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران- تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین - رشت 53 دستگاه تونل به طول 22 کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و 430 متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود 9 کیلومتر پل بزرگ و 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
نیمه اسفندماه امسال راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد و اولین مسافران آن، 120 نفر از خانواده های معظم شهدا بودند که به مشهد مقدس عزیمت کردند.
در حال حاضر روزانه قطار رشت - تهران ساعت هشت صبح از تهران به سمت رشت و ساعت 18 از رشت به سمت تهران حرکت می کند.ایرنا

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20396

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی