چاپ کردن این صفحه

وزش باد شدید پدیده غالب 9 استان

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: وزش باد شدید پدیده غالب استان های آذربایجان شرقی و غربی، کردستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، زنجان، اردبیل و گیلان در روز چهارشنبه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، بهنام سعیدی تاکید کرد: سرعت باد بین 45 کیلومتر تا 70 کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است.
وی همچنین اظهارداشت: بر اساس اطلاعیه ها مورد صدوراز سوی سازمان هواشناسی امروز و فردا پدیده بارش باران و همینطور در برخی نقاط با رگبارو رعد و برق موقت در استان های آذربایجان شرقی، غربی و کردستان وجود خواهد داشت.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: بارش باران گاهی با رگبار و رعد وبرق از پنجشنبه در استان‌های لرستان، جنوب شرق ایلام، شمال و شرق خوزستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری پدیده غالب خواهد بود.
وی از مردم درخواست کرد تا موارد احتیاطی و نکات ایمنی را رعایت و به اطلاعیه ها و اخطاریه های سازمان هواشناسی و دستگاه های مسئول در حوزه مدیریت بحران توجه کنند.
سعیدی ادامه داد: بطورکلی در فصل بهار به ویژه ماه های فروردین و اردیبهشت بارش ها فصلی، کوتاه مدت اما از حجم بالای باران برخوردارند که می توانند منجر به روان آب یا طغیان رودخانه شوند.
وی همچنین افزود: شرایط در مناطق سیل زده آرام و آب در بسیاری از مناطق فروکش کرده و در برخی از مناطق هم کنترل شده است.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور ضمن اشاره به اینکه پس از وقوع هر حادثه ای مانند سیل و زلزله تیم های ارزیاب به منطقه اعزام می شود تا برآوردهای اولیه را انجام دهند، اظهارداشت:مناطق مورد نظر پس از کارشناسی مجدد در سیر قانونی برای تامین اعتبار قرار می گیرند.
وی در ادامه با اعلام این مطلب که در سیل اخیر بسیاری از واحدهای مسکونی تخریب یا نیاز به تعمیر دارند، یادآورشد: همه واحدهای تجاری و مسکونی مربوطه شناسایی و برآورد میزان خسارت وارده به این واحدهاانجام شده تا پس از تامین اعتبار بازسازی شوند.
برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری و مهدی شیار» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

انتهای پیام/083466

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20584