امروز: جمعه 24 مرداد 1399 برابر با 14 آگوست 2020

آسمان گیلان طی فردا صاف و در ارتفاعات یخبندان است

  • سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: با وجود تضعیف سامانه بارشی از ظهر امروز، پیش بینی می کنیم ارتفاعات استان طی فردا (چهارشنبه) همراه با یخبندان باشند.

 مازیار غلامی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار در منطقه است بر این اساس بارندگی و وزش باد(بعضی نقاط شدید)، احتمال رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: این سامانه بارشی طی بعد از ظهر امروز تضعیف و به تدریج از منطقه خارج خواهد شد و از فردا تا اواسط هفته آینده، ضمن پایداری جو، روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز را ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (پاره ای نقاط شدید) ، ارتفاعات بارش برف، به تدریج طی بعد از ظهر کاهش ناپایداری، اواخر وقت کاهش ابر عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را صاف تا نیمه ابری، ارتفاعات یخبندان، طی روز افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.
به گفته غلامی، بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته با ۱۱ درجه مربوط به بندرکیاشهر و رودسر بوده و کمینه دمای فردا در استان نیز با چهار درجه زیرصفر مربوط به جیرنده و دیلمان خواهد بود.
وی بیشینه دمای امروز رشت را ۹ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را چهار درجه عنوان کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: بیشترین میزان بارش باران در استان طی شبانه روز گذشته مربوط به بندرکیاشهر با ۴۶٫۸ میلیمتر بوده است.ایرنا

انتهای پیام/083451

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20633
برچسب‌ها

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.


آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی