امروز: سه شنبه 08 مهر 1399 برابر با 29 سبتامبر 2020

توزیع بنزین با کارت و بدون افزایش قیمت

  • دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

قرار شد برای جلوگیری از قاچاق، ارائه سوخت از طریق کارت و فعال شدن آن و بدون افزایش قیمت انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری رشت پرس، سخنگوی هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس قرار شد هیچ افزایش قیمتی درخصوص بنزین انجام نشود اما برای جلوگیری از قاچاق، ارائه سوخت ازطریق کارت سوخت و فعال شدن آن انجام شود. بهروز نعمتی در پایان جلسه غیرعلنی امروز افزود: در خصوص ارائه سوخت از طریق کارت هم دولت برنامه های خود را اعلام خواهد کرد.
 
 هیچ‌گونه افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین اجرایی نمی‌شود 
 سخنگوی هیأت رئیسه مجلس از تصمیم مجلس برای جلوگیری از افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین خبر داد و گفت: این تصمیم، تصمیم مجلس با همدلی دولت بوده است و باید اجرایی شود و پایدار خواهد بود. بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در نشست غیرعلنی امروز موضوعات مهم اقتصادی از جمله اصلاح ساختار اقتصادی بودجه که دولت قرار بود آن را انجام دهد، از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح و مقرر شد کمیته مشترکی با مجلس تشکیل شود و روی سناریوهای دولت کار بیشتری در مهلت زمانی 4 ماهه تعیین شده صورت گیرد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع دیگری که در نشست امروز مطرح شد بحث افزایش قیمت بنزین بود که سناریوهای مختلف دولت مورد بحث قرار گرفت و جمع مجلس به این نتیجه رسید که افزایش قیمتی نداشته باشد و با همین هزار تومان بنزین مسیر خود را طی کند و این تعیین قیمت مربوط به بازه زمانی خاصی نیست و باید ادامه داشته باشد. وی اضافه کرد: برای ساماندهی و سازماندهی سوخت و جلوگیری از قاچاق مقرر شد از این به بعد کارت‌های سوخت احیاء شود و اگر مشکلاتی در زمینه کارت سوخت وجود دارد اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.
سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین در نشست امروز بر گسترش مراکز CNG در کشور تأکید شد که به ویژه برای ناوگان‌های عمومی و تاکسی‌ها استفاده شود تا بتوانیم از مصرف بیش از حد بنزین در کشور جلوگیری کنیم. نعمتی در پاسخ به این سوال که آیا احیای کارت سوخت به معنای سهمیه‌بندی بنزین خواهد بود، تأکید کرد: با احیای کارت سوخت هیچ‌گونه افزایش قیمت و سهمیه‌بندی صورت نمی‌گیرد و به طور فرض ممکن است فردی در ماه 90 لیتر مصرف داشته باشد و فرد دیگری 30 لیتر؛ احیای کارت سوخت فقط به منظور جلوگیری از قاچاق و ساماندهی سوخت صورت می‌گیرد.
این نماینده مردم در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه بندی بنزین یا افزایش قیمت آن تا پایان سال رخ نخواهد داد، تأکید کرد: این تصمیم، تصمیم مجلس با همدلی دولت بوده است و باید اجرایی شود و پایدار خواهد بود. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ‌گونه تنشی در جلسه امروز وجود نداشت، درباره افزایش قیمت سایر کالاها نیز توضیح داد: جلسه امروز بیشتر معطوف به اصلاح ساختار بودجه و قیمت بنزین بود و کمتر راجع به سایر مسائل بحث شد.
 
 اتخاذ تصمیم جمعی درباره مدیریت سوخت 
 نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز قرار شد درباره مدیریت سوخت تصمیم جمعی گرفته شود. رمضانعلی سبحانی فر در حاشیه جلسه غیر علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران افزود : در این جلسه محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت حضور یافتند و گزارشی درباره مدیریت مصرف سوخت به نمایندگان ارایه کردند.
وی گفت: در این جلسه نوبخت درباره وضعیت و شرایط اقتصادی کشور توضیحاتی به نمایندگان ارایه کرد، همچنین در بخشی از این جلسه درباره مدیریت و ساماندهی سوخت مباحثی مطرح شد. نماینده سبزوار همچنین افزود: فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی و تاجگردون رییس کمیسون برنامه و بودجه نیز توضیحاتی درباره وضعیت اقتصادی کشور ارایه کردند و مقرر شد تا درباره مدیریت سوخت تصمیم جمعی گرفته شود.
انتهای پیام/083466
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در اجتماعی
خواندن کد خبر: 20744

ارسال نظر

انتشار نظرات در پایگاه اطلاع رسانی رشت پرس به معنی تائید آن نیست. رشت پرس نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه اخبار رشت

اخبار گوناگون

انتخاب مخاطبین

حالت های رنگی